Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Kašlu vám na okresy, chci oblečení! Rozhodnutí vlády opět rozdmýchalo vášně

Kašlu vám na okresy, chci oblečení! Rozhodnutí vlády opět rozdmýchalo vášně
Zdroj: Profimedia
REAKCE
Pomalu trhejte čestné prohlášení na přejezdy mezi okresy, vláda totiž v neděli oznámila, že se po 11. dubnu nebude prodlužovat nouzový stav. Od příštího pondělí tak mohou občané volně cestovat po České republice a setkávat se se svými blízkými, které mnohdy neviděli celé týdny. Skončí nouzový stav a lidé vládě nevěří.

Premiér Andrej Babiš v neděli potvrdil, že se nouzový stav znovu neprodlouží, od 12. dubna tak skončí a s ním mimo jiné i zákaz vycestování z okresu či zákaz nočního vycházení. "Faktem je, že nouzový stav končí, prodlužovat ho nebudeme, pojedeme podle pandemického zákona," sdělil předseda vlády pro web tn.cz.

Redakce eXtra.cz publikovala na svém Facebooku článek s oznámením premiéra Babiše o konci nouzového stavu a strhla se pod ním velká diskuze. "Jim ten pandemický zákon stačí. Synka už pomalu nemám do čeho obléci. Dost vyrostl. I já sama už potřebuji boty a prádlo. Jim nevěřím ani slovo," objevuje se v komentářích. "Já vám s*ru na okresy a na noční vycházení, já chci oblečení!" apeluje jedna z komentujících na vládu, aby otevřela obchody, a nešetří při tom vulgarismy.

Lidé už jsou k vládním rozhodnutím ohledně koronaviru nedůvěřiví. "Já jim nevěřím už ani nos mezi očima. Za týden začnou čísla stoupat a hned bude důvod nic nerozvolnit," popisuje jeden ze čtenářů. "Teď to rozvolní a za 14 dní to zase všechno zavřou. To už tady bylo víckrát...," tvrdí komentující a další mu dává za pravdu. "Na jak dlouho? Na týden, na dva, a bude tady pátá, šestá vlna covidu a bude to zas to samé."

Smršť kritiky směrem k vládě je v diskuzi pod článkem občas narušena. "Nechápu, že tady zase jen nadáváte. Buďme rádi, že se situace lepší. Věřte si, čemu chcete, jen už konečně přestaňte nadávat, to k ničemu nevede," píše žena v komentářích a jiná s ní souzní: "Souhlas. Taky věřím, že se situace lepší a podle nějakého plánu by se vše mělo postupně uvolňovat po 14 dnech."

Jaký je váš názor na rozhodnutí vlády? Dejte nám vědět v komentářích!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy