Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

S rakovinou prsu bojují tváří v tvář: 15 slavných žen, které si nemocí prošly, či pomáhají

S rakovinou prsu bojují tváří v tvář: 15 slavných žen, které si nemocí prošly, či pomáhají
Zdroj: Archiv
+ Dalších 11 fotografií
rakovina prsu
Onkologických onemocnění stále přibývá, jednou z nejrozšířenějších forem je celosvětově rakovina prsu. Ač i ta se dá úspěšně léčit, důležitá je prevence a podchycení nemoci včas. Měsíc říjen se tak celosvětově považuje za měsíc boje proti rakovině prsu a podpory žen, které si touhle nemocí právě prochází. Podívejte se na řádku celebrit, které s ní měly tu čest.

Na celém světě je říjen měsícem boji proti rakovině prsu a podpory nemocných žen. Tato mocná myšlenka, která nese tradiční symbol růžové stužky nebo barvy, se dostává do povědomí žen už více než třicet let. Cílem je podpoření prevence a také poukázání na to, jak vedou boj s nemocí ženy, které potkala.

K zviditelnění tohoto programu pomáhají nejen známé ženy, ale také muži po celém světě, často prostřednictvím sociálních sítích. Je důležité si uvědomit, jak je prevence důležitá a také, že rakovina prsu si nevybírá a setkávají se s ní ženy všech věkových kategoriích i profesí, matky, babičky, dcery, manželky, kamarádky, nemoc si zkrátka nevybírá.

Dostat prevenci do povědomí

Celebrity mají jednu velmi silnou výhodu, a tou je obrovský vliv jejich myšlenek a názorů, na velkou masu lidí, kteří je sledují. Mnoho známých, světových i tuzemských tváří si je této moci vědomo a svůj vliv využívají možná i k záchraně nejednoho života.

Mezi těmito tvářemi jsou zejména ženy, které si touhle nemocí samy prošly nebo právě procházejí a že jich je opravdu spousta. To, jak je důležitá prevence, ví zpěvačka a herečka Anna Slováčková (25) (25), která si rakovinou prsu prošla nedávno. Herečka boj s nemocí letos vyhrála a dál šíří myšlenku, jak je prevence důležitá.

"Říjen je pro mě měsícem prevence rakoviny speciálně od roku 2019, kdy mi bylo oznámeno, že sama nyní patřím mezi onkologické pacienty. Není to sranda. Je to náročný a proto vás opravdu prosím, nekašlete na to. Těch 15 minut, který sobě v tomto směru každý měsíc věnujete, vám opravdu můžou zachránit život," vzkázala na své sociální síti s tím, že díky prevenci můžou ženy špatnému scénáři hladce předejít.

Anna Slováčková není sama, která si krutý rozsudek onemocnění rakovinou prsu vyslechla a započala těžký boj, mezi další známe tváře patří i herečka Michaela Kuklová (52), Hana Maciuchová (74), Chantal Poullain (64), zpěvačka Anna K.(55) svůj boj vyhrála dokonce dvakrát, Naďa Urbánková (81), ale také zpěvačka Kylie Minogue (52) , či herečka, která se proslavila v seriálu Sex ve městě Cynthia Nixon (54).

Koukněte se do galerie, které slavné ženy se s rakovinou prsu setkaly tváří v tvář a které oblékly růžovou pro podporu v boji

Související články

Další články

Nejnovější kauzy