Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

S kým si nakonec plácne Babiš? Ve hře je podle něj ODS nebo Piráti, ti to odmítají

S kým chce spolupracovat šéf hnutí ANO?
Vítěz voleb Andrej Babiš chce ve vládě slušné lidi, kterým občané Česka nejsou lhostejní. „Do vlády s KSČM a Okamurou nepůjdeme, a proto chceme vyjednávat s ostatními,” řekl Babiš. Podle šéfa hnutí ANO tak nejsou vyloučené možnosti koalice s ODS nebo s Piráty. Obě strany však už dříve označily koalici s Babišem za prakticky nemožnou.

Vládu chce mít Babiš sestavenou co nejdříve. V pondělí se má kvůli tomu sejít s prezidentem Zemanem v Lounech. Nevyloučil potenciální spolupráci s KDU-ČSL ani s ODS, ale ani s Piráty. „Pokud jde o Piráty, tak ti zatím mluví do médií, ale ne s námi. Je vidět, že jsou v rauši,“ nastínil Babiš, že čeká na vyjádření.

SPD a KSČM by byly Babišovi proti srsti. S těmi nechce vůbec spolupracovat. Sám Babiš se také vyjádřil k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. „Ta žádost je založena na nesmyslech. Zahájení trestního stíhání nestojí na žádném relevantním důkazu, protože žádný ani neexistuje. Takže jsme podali stížnost a předpokládám, že té stížnosti bude vyhověno,“ řekl Babiš.

Novou vládu bychom tu měli mít co nevidět, ale jak bude vypadat, to je zatím nejasné.

Související články

Další články