Catherine Howarth (32) zažila neuvěřitelné štěstí. Porodila syna s bílou pletí, i když ona sama je černoška. Šance, že se něco takového stane, je jedna k milionu.

Když porodní asistentka ukázala Catherine jejího syna Jonáše, myslela si, že jí ho na porodním sále vyměnili. Chlapeček byl úplně bílý po otci, zatímco jeho matka má černou pleť po nigerijských předcích.

„Zázrakem“ byla ohromena nejen matka, ale i lékaři. „Porodní asistentka se podívala na mě, pak na Jonáše a pak zase na mě a nemohla tomu vůbec uvěřit,“ svěřila se Catherine mirror.co.uk.

Překvapen byl i její manžel, zdravotní konzultant Richard (34). Očekával, že jeho syn bude mít tmavší pleť po matce, ale byl příjemně překvapen, když zjistil, že dítě je po něm. „Když jsem Jonáše poprvé uviděl, byl to pocit čisté radosti a úlevy. Jeho pokožka byla velice bledá kvůli pupeční šňůře, která se mu omotala kolem krku. Po několika hodinách chytil barvu a já a Catherine jsme si všimli, že je světlý jako já,“ popsal první zážitek se synem.

Nicméně kdyby pár měl v plánu další děti, šance, že budou opět bílé, je prakticky nulová. Ale stát se může všechno…