Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

S Kotvaldem pořád vystupujeme, doživotně jsem ale závislý na lécích, říká Stanislav Hložek

Zdroj: Profimedia.cz
ROZHOVOR
Hvězda druhé poloviny 80. let Stanislav Hložek patří jednoznačně k veselým lidem, kteří na druhé působí optimisticky. Má toho hodně za sebou. Nejenže byl v minulosti velmi úspěšným moderátorem pořadu Vega, ale zejména ve dvojici s Petrem Kotvaldem v jedné etapě života společně tvořili nerozlučnou dvojici - jejich skladby milovali lidé napříč republikou. Jak ale někdejší hudební hvězda žije dnes? Redaktorovi eXtra.cz Standa poskytl exkluzivní rozhovor.

Nejlepší hudební léta máte za sebou… Co vás dnes živí a naplňuje?

Budete se divit, ale pořád muzika. Vystupuji na různých akcích a mám i pořad v rádiu. Je asi pravda, že nejsem tolik vidět jako dříve, ale hudba mě pořád živí.

Dlouho jste tvořil dvojici s Petrem Kotvaldem…

Byly to úžasné roky společné práce. Dařilo se nám, lidi nás milovali, ale všechno má svůj konec.

Jste v kontaktu, vystupujete?

Když dostaneme zajímavou nabídku, tak se domluvíme. Jednou za půl roku spolu vystoupíme na nějaké akci. Naposledy tomu bylo na Slovensku, kde je o nás paradoxně větší zájem než v Česku.

Vím, že trpíte poruchou metabolismu sacharidů – lidově řečeno cukrovkou. Kvůli nepříjemné a zároveň vážné nemoci musíte brát doživotně léky a hlídat si jídelníček…

Snažím se, ale někdy zahřeším. Podle toho, jak vystupuji. Přestal jsem pít pivo, snažím se dodržovat určitý režim. Ne vždy to jde. Příčina cukrovky byla spojena s mou prací, nepravidelnou stravou a nadměrným rozčilováním. Jsem teď de facto závislý na lécích, ale všechno je zatím dobré.

Když jsme se naposledy bavili, měl jste velké vrásky na čele kvůli mamince Radmile, tehdy upadla, vážně se poranila na hlavě…

Mamince bude brzy 95 let, takže už nechodí a jen leží. Mám dvě sestry, se kterými se střídáme s péčí o ní. Velmi často tak jezdím na Moravu.

Vzpomenete si občas na období, kdy jste moderoval v televizi pořad Vega?

Někdy… (směje se). Tehdy bylo hrozně vtipné, že se to vysílalo živě a já mnohdy dostal scénář večer před natáčením nebo pár hodin před tím. Vždy jsem to ale zvládl…

Tehdy na vás koukaly miliony diváků.

Říkalo se, že po večerních zprávách to je druhý nejsledovanější pořad. Ale je to už hodně let zpět.

Vás syn Matyáš se stal Mužem roku v roce 2017. Nevadí vám, že nešel ve vašich šlépějích, jak se lidově říká?

Baví ho modeling a v jeho rozhodnutích ho podporuji.

Související články

Další články