Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

S koronavirem nezodpovědně běhala mezi lidmi: Od soudu vyfasovala tři roky podmíněně

S koronavirem nezodpovědně běhala mezi lidmi: Od soudu vyfasovala tři roky podmíněně
Zdroj: Pixabay
koronavirus
Ve čtvrtek Okresní soud v Novém Jičíně uložil tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky ženě, jež podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění koronavirem. Informaci přinesla Česká televize.

Měla nařízenou karanténu kvůli onemocnění covidem-19 Místo toho dvaatřicetiletá žena trajdala, kde mohla. Když měla být podle hygieniků v domácí izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a navíc se zastavila v obchodě. Obžalovaná Renáta Gažová hygieniky nařízenou čtrnáctidenní karanténu porušila v květnu, kdy ještě neplatila desetidenní lhůta.

Případ se dostal k soudu

Žena byla zadržena policií zřejmě po udání. Policisté, které nejspíš zalarmovali sousedé, si pro ženu přišli k ní domů.

Obžalované hrozil až osmiletý trest odnětí svobody, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. "Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek," uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Nakonec ženě Okresní soud v Novém Jičíně vyčíslil trest na tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky. Česká televize uvedla, že se jedná o první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy