Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

S Karlem Gottem se do 3 odpoledne přišlo rozloučit už 20 tisíc lidí: Unikátní video

+ Dalších 29 fotografií
Od páteční osmé hodiny ranní probíhá na Žofíně pohřeb zpěváka Karla Gotta (†80). Zlatému slavíkovi podle informací Českého rozhlasu přišlo vzdát hold do tří odpoledne zhruba 20 tisíc lidí. Fanoušci mají možnost dát Mistrovi sbohem až do 22 hodin večer. Ti, kteří už se s legendou české hudební scény rozloučili, pochválili organizaci. Vše prý probíhá s největší možnou úctou.

Nejvěrnější fanoušci Karla Gotta čekali u Paláce Žofín již od čtvrtečních večerních a nočních hodin. Fronta v jednu chvíli sahala až na protější Janáčkovo nábřeží a podle informací Českého rozhlasu přišlo k rakvi zpěváka položit květinu či věnec už zhruba 20 tisíc lidí. a proud fanoušků stále neutichá.

Podle truchlících, kteří u Žofína čekali už od 22. hodiny večerní, byla atmosféra v noci i s přibývajícími lidmi naprosto klidná. „Poslední rozloučení bylo krásné, zúčastnili jsme se ho s úctou. Na Karla Gotta budeme vzpomínat,“ uvedla pro eXtra.cz jedna z fanynek, která již měla možnost vzdát Mistrovi hold. Červený kříž truchlícím od rána rozdal zhruba 500 litrů čaje.

Věrných příznivců Karla Gotta se sešla velká spousta a věnců i květin je na místě nespočet. Všichni budou na svého oblíbeného zpěváka vzpomínat především s úctou - buď zpěvem jeho písní, nebo vystavením jeho fotografie v rámečku. Podívejte se na unikátní video z Paláce Žofín, kde truchlící promlouvají o tom, co pro ně Mistr znamenal a jak podle nich probíhalo veřejné poslední rozloučení.

Průběh celé akce sledujeme, podívejte se, jak pohřeb Karla Gotta probíhá minutu po minutě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy