Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

S démony si zahrává i další člen Mandrage: Řidičák je ještě po roce trochu hořkej na krajích

Zdroj: archiv Františka Boříka/archiv eXtra
+ Dalších 12 fotografií
Návykové látky
Zpěvák z Mandrage Víťa Starý (31) očividně není jediný z kapely, kdo má problém s démony. Poté, co kluci přiznali, že si Víťa skutečně ujíždí na drogách, vyplavalo na povrch další pikantní info. Víťa v tom zřejmě nelítal sám. Klávesista František Bořík (29) se kvůli konzumaci návykových látek dostal do křížku se zákonem. Co se mu přihodilo?

V sobotu odjeli Mandrage svůj poslední koncert ve Forum Karlín. Bohužel kvůli vážným problémům se zpěvák kapely Víťa Starý rozhodl neúčastnit. Víťa si totiž prochází těžkým obdobím a hovoří se o tom, že má problém s návykovými látkami. Není ale jediný z kapely.

Další člen na drogách

Nejmladším členem kapely je klávesista František Bořík (29). A právě jemu v červenci vrátili po roce řidičský průkaz. „Ještě po roce trochu hořkej na krajích,“ napsal si Bořík k vyfocenému řidičáku. Co tím asi mohl myslet? Každopádně droga přezdívaná „perník“ je na chuť hořká, takže si každý může domyslet, co tím asi František naznačoval.

Řidičský průkaz mu byl odebrán ve čtvrtek 2. června 2018. Policejní hlídka zastavila Škodu Octavii, za jejímž volantem seděl František Bořík. Dechová zkouška byla negativní. Nicméně test na drogy byl pozitivní. Prokázala se přítomnost pervitinu. Bořík před jízdou užil látku, která obsahuje metamfetamin.

„Výše uvedený řidič František Bořík dne 2.6. 2018 v 19:15 hodin v obci Choceň, na dil. II./317, u prodejny Euronics, řídil motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia, pod vlivem návykové látky, což prokázalo orientační vyšetření pomocí testu drugWipe 5s s pozitivním výsledkem na NL-AM/MET (amfetamin/me­tamfetamin). Řidičský průkaz byl řidiči zadržen,“ píše se v dokumentu, kterým se Bořík sám pochlubil.

Bořík se ke své chybě přiznal a do kolonky vyjádření řidiče napsal škrabopisem „Lituji.“ V jakém stavu musel být, vzhledem k jeho písmu, se podívejte do fotogalerie. Zpěvák kapely Víťa Starý tedy jednoznačně není jediný, kdo si ulítává na drogách. Na kauzu jako první upozornil web expres.cz.

Víťův boj s démony

Krátce před Vánoci Mandrage oznámili, že po odjetí únorového turné pověsí kapelu na hřebík. Kluci uvedli, že za tím stojí těžké období zpěváka Víti Starého. Jenže poté, co se na Silvestra objevila kapela v televizi, spustila se doslova lavina komentářů na Víťův účet.

Většina fanoušků měla jasno. Za jeho děsivou proměnou stojí návykové látky, říkali fanoušci. A jejich spekulace byly potvrzeny. Protože se Víťův stav ještě více zhoršil, rozhodl se klukům zanechat zprávu, ať upustí od únorového turné.

Před posledním koncertem ve Forum Karlín promluvili členové kapely o Víťových démonech. Potvrdili, že Víťa si skutečně ujíždí na drogách. Uvedli však, že drogy jsou jen důsledek jeho problémů, ne příčina. František, který má doma snoubenku a dceru, zároveň uvedl, že by chtěl kamarádovi pomoci. Jenže je právě on tím správným příkladem?

Související články

Další články