Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

S čerty nejsou žerty: Petr a Adélka se zamilovali i ve skutečnosti a další zajímavosti

S čerty nejsou žerty: Petr a Adélka se zamilovali i ve skutečnosti a další zajímavosti
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 8 fotografií
S čerty nejsou žerty je česká filmová klasika, která se na televizních obrazovkách objevuje velmi často. I přesto stále znovu k obrazovkám láká spoustu diváků. A není divu, její natáčení si naplno užívali také samotní herci. Film uvede TV Nova v pátek 2. dubna ve 20.20 hodin.

Režisér Hynek Bočan (82) letos získal Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii a na svém kontě má i díla jako Záhada hlavolamu nebo Zdivočelá země Film S čerty nejsou žerty však naprosto zlidověl a u diváků si drží velkou přízeň už od svého prvního uvedení v roce 1984.

Uživatelé ČSFD mu přiřkli úctyhodných 89 procent a umístili ho na 39. místo v žebříčku Nejlepší film, který zahrnuje naprosto veškeré snímky, které byly kdy natočeny nejen u nás, ale i po celém světě. Za českou pohádkou zůstaly i takové perly jako Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder nebo Pán prstenů: Dvě věže

„Dovedete si představit ten rozruch, když v malé vesnici, kde jsme byli ubytováni, se vyrojilo najednou z maskérny třicet čertů?“ svěřil se Bočan před lety filmovému historikovi Pavlu Taussigovi (87), který pro portál iDnes.cz prozradil o filmu řadu zajímavostí. Mezi ně patří například to, že si herci své role na place skutečně užívali.

Démonický Heřmánek

Viktor Preiss (74), který poprvé v životě ztvárnil vyloženě zápornou roli, se prý radoval, jak je krásně zlý. Svou postavu si užíval také Karel Heřmánek (73), o jehož obsazení byl režisér přesvědčený už od začátku. „Karle, nepřeháníš?“ zeptal se jednou při natáčení režisér Heřmánka a reagoval tím na míru nadsázky, kterou herec vkládal do svého projevu. „Ne, vždyť je to ďábel!“ odvětil Heřmánek. Vladimír Dlouhý (†52), který ztvárnil Petra Máchala, zase kvůli filmu se členy skupiny historického šermu Regius pilně trénoval šerm.

Do Petra se navíc ve filmu zamiluje princezna Adélka, což se prolnulo i se skutečností. Herečka Monika Stará (55) se totiž do Dlouhého na place opravdu zakoukala. Dozor jejího otce při natáčení tomu nezabránil. O tom, jestli by se k sobě s „chlapcem rozmilým“ hodili, Monika otevřeně nikdy nepromluvila. Podle ní byli dobří přátelé. Svědčí o tom také fakt, že poslední rozloučení s hercem Dlouhým bylo pro Moniku Starou velmi slzavé.

Monika Stará je dnes zralá žena v nejlepších letech. Už v minulosti přiznala, že by se k filmovým rolím ráda vrátila, ale už ne k pohádkám. I když naivní princeznu v osmnácti letech prý nemusela příliš hrát, protože si byly povahově podobné. „Odmala jsem snila o tom, že budu buď princeznou, nebo učitelkou, a vlastně se mi splnilo obojí,“ přiznala představitelka princezny Adélky.

Deset let od rozvodu vypadá spokojeně. S bývalým manželem má dvě děti, a jak v minulosti uvedla, děti má s mužem, se kterým chtěla, přestože jejich vztah nepatří mezi ty se šťastným koncem. Kvůli manželovi se vrátila právě do Olomouce, kde také před natočením pohádky S čerty nejsou žerty žila.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy