Umožnit slovutnému raperovi natočit vlastní dokument byl krok zcela vítaný a především logický, protože všichni jeho kolegové z branže již vlastní dokumentární film dávno mají; namátkou Mahátma Gándhí se svým stejnojmenným dokumentem z roku 1982, případně také Ježíš Kristus, který za sebou jako úspěšnější umělec má již vícero dokumentárních cy­klů.

Film s dechberoucím názvem RYTMUS: Sídliskový sen bude popisovat Patrikův život od jeho nepříznivých počátků, kdy žral hlínu a kamení, až po jeho raketový nástup na piedestal popkulturní tvorby.

Jak na propagačních stránkách dokumentu deklaruje samotná Livia Šulajová, matka (!) a novinárka, o jejíž existenci sice slyšíte prvně, ale to nijak nezpochybňuje nezaujatost a fundovanost jejího tvrzení, tak tento film by měli „vidieť nielen deti, ktoré nevedia, ako prežiť svoj život, ale aj ich rodičia a pedagogickí a sociálni pracovníci, ktorí hľadajú vzorový príklad“.

Na film o nejkrutohustějším raperovi všech dob, který chodí i vynášet odpadky s päťstotisíc eury ve značkových teplácích, protože co kdyby náhodou po cestě potkal Gucci obchod a chtěl si ho koupit, by tak měli chodit především nezvládnutelní spratci z rozvrácených ro­din.

Jelikož autor tohoto textu ukázkový spratek je, bude pro vás dokument o novodobém Ježíši netrpělivě vyhlížet, aby na něj mohl brzy přinést oslavnou recenzi.