Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Rytíř Lewis Hamilton je oficiálně bez práce: Proč miliardy nestačí?

Rytíř Lewis Hamilton je oficiálně bez práce: Proč miliardy nestačí?
Zdroj: Twitter.com
Formule 1
Pilot formule 1 Lewis Hamilton je oficiálně bez práce. Sedminásobnému mistru světa, který dokonce obdržel titul sir a je tedy šlechtic, vypršel k 1. lednu 2021 kontrakt s Mercedesem. V listopadu roku 2020 byla vypsána nová smlouva, avšak k podepsání nakonec kvůli výši platu i době trvání nedošlo.

Sedminásobný mistr světa formule 1, pilot Lewis Hamilton je oficiálně nezaměstnaný muž. Lewis žije už dlouhá léta v Monaku a vyhýbá se tak britským daním, což mnozí nedokáží překousnout. Přesto jej dle britského deníku premiér Boris Johnson chtěl za každou cenu pasovat na rytíře a stalo se. Lewis Hamilton je tedy oficiálně šlechtic.

Tak jako jeho oficiální titul ale není jisté další pokračování jeho jízd ve formuli 1. K 1. lednu 2021 mu vypršel kontrakt s Mercedesem a jiný doposud nepodepsal.

Dle informací deníku Corriere dello Sport byl nový kontrakt vyhotoven již v listopadu 2020, podle kterého měl za podepsání dostat přibližně 1,3 miliardy korun za rok po dobu čtyř let. Ač tým souhlasil, tak někdo z vedení stáje Mercedes ale řekl "ne".

Hlavním problémem měla být výše platu i doba trvání smlouvy. Nabízet za současné koronavirové situaci miliardy Hamiltonovi a snižovat kvůli ztrátám platy ostatních zaměstnanců by totiž nepůsobilo vůbec dobře.

Budoucnost je ještě ve hvězdách

Deník Corriere dello Sport mluví o tom, že je stále velmi možné, že se s Mercedesem stále domluví, jisté ale není nic.

Na konci roku stáj Mercedes navíc angažovala na jeden závod George Russella, který ukázal, že za Mercedes by mohl vyhrávat i někdo jiný a levnější. Lewis Hamilton také naznačil, že po loňské úspěšné sezoně by mohl klidně z fleku skončit. Situace je ale zatím stále otevřená a je jasné, že to Hamilton ještě zabalit určitě nechce.

Související články

Další články