Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Rychtářovi u soudu hrozí 2 roky basy: Jeho bývalé ženě přišla do pošty nábojnice!

Rychtářovi u soudu hrozí 2 roky basy: Jeho bývalé ženě přišla do pošty nábojnice!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 20 fotografií
TRESTNÝ ČIN
Kdy tomu proboha bude konec? Sedmiměsíční manžel Ivety Bartošové (†48) dělá své zesnulé choti opět ostudu. Josef Rychtář (60) se znovu dostal na lavici obžalovaných, když měl podle státního zástupce šířit o své exmanželce Darině Nové (60) pomluvy. Té přitom těsně před líčením do schránky přišla nábojnice, což byl u mafie způsob, jak dát najevo, že dotyčnému hrozí kulka. I tuto věc už řeší policie.

Původní trestný čin pomluvy měl Josef Rychtář spáchat tím, že v Blesku úmyslně mluvil nepravdu o své bývalé ženě. Tvrdil, že si domů má tahat pochybné existence a bezdomovce a řevem při tom dávat najevo spokojenost s jejich sexuálním výkonem. To se pochopitelně Dariny Nové dotklo, označila to za totální lež s cílem ji ponížit a ublížit a podala trestní oznámení.

Zkolabovala

„Zhroutila jsem se. Dostávala jsem zprávy o tom, že jsem prostitutka a jaký je můj ceník,“ prohlásila Darina Nová před soudem, kterého se její bývalý choť nezúčastnil. Nová vystupovala pouze coby svědkyně, proti rozhodnutí státního zástupce, s nímž se Josef Rychtář dobře zná, podala protest. Cítí se jako poškozená a po obžalovaném žádá šest set tisíc korun jako odškodnění. Soud byl nakonec odročen na polovinu února, kdy by mohl být vynesen i rozsudek.

„Situace se zhoršuje. Celá léta zažívám od exmanžela ataky, skončila jsem v péči lékařů. Nejvíc peněz mě stojí psychofarmaka. A na světě není žádná síla, která by mě před ním dokázala ochránit. Projde mu všechno. Útoky se pořád opakují,“ postěžovala si.

2 roky basy?

Josef Rychtář (60) dostal původně trestním příkazem směšnou pokutu 25 tisíc korun (když nezaplatí, pět měsíců v base), ale odvolal se, a tak se příkaz zrušil a bylo nařízeno hlavní líčení. V něm mu ale teď soudkyně může napařit za útok pomocí tisku až dva roky vězení. Otázkou je, jestli je stále v podmínce za své předchozí skutky, naposledy měl záznam v rejstříku trestů před třemi lety.

Aby toho nebylo málo, stav Dariny Nové se pár dnů před projednáváním případu prudce zhoršil.

„Čtyři dny před soudem jí někdo do schránky hodil bílou obálku. Když ji otevřela, vysypala do ruky nábojnici. Udělalo se jí z toho zle, dokonce zvracela. Od té doby se bála vycházet z domu a ošetřující lékař jí dokonce nedoporučil zúčastnit se ani soudu,“ dozvěděli jsme z kruhů blízkých rodině. Sama Darina nechtěla nic komentovat.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy