Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rychtář se pustil do nemocnice v Krči kvůli podlitinám Ivety: Museli mu vydat všechno! Který špitál je na řadě?

Zdroj: profimedia.cz, archiv eXtra, koláž: Přemysl Rada
+ Dalších 6 fotografií

Josef Rychtář (56) skutečně vytáhl do boje s Thomayerovou nemocnicí v Praze, kterou viní ze stavu, v jakém byla v červenci 2013 přivezena do bohnické léčebny jeho žena Iveta Bartošová (†48).

Jak jsme informovali, Rychtář - kterému jako jediné médium v zemi dáváme absolutní prostor k necenzurovanému vyjadřování a snažíme se ho hodnotit objektivně - tvrdí, že Bartošová byla do Bohnic převezena s řadou podlitin nikoli kvůli němu či jejímu sebepoškozování, ale kvůli zacházení personálu, zřejmě při jejím převozu.

Snímky, které nám na konci roku poskytl, jsou otřesným svědectvím z jejího pobytu v bohnické psychiatrické léčebně, ve vyhlášeném pavilonu 27, kam byla údajně proti své vůli převezena po operaci břicha v nechvalně proslulé Thomayerově nemocnici v Krči, o které jsme nedávno publikovali sérii článků v souvislosti s otřesnou smrtí kojence, kterou stále řeší soudy. Rychtáře prý k jejich odtajnění přiměl osud alkoholika Martina Preisse

Rychtář v minulých dnech donutil nemocnici vydat mu kompletní zdravotní dokumentaci zesnulé zpěvačky

"Mám na to jako manžel právo, využil jsem jej a není to poslední dokumentace, kterou si vyžádám, hodlám si požádat ještě na Vinohrady a tak dále. Jde mi o to, dotáhnout to, už kvůli Arturovi, nemusíte mi to věřit. Co s tím budu dělat dál, sám nevím, ale chci to mít pohromadě, ty modřiny, které měla na těle, mi nedají spát."

Rychtář na 27. července předloňského roku nevzpomíná vůbec rád.

"Tehdy rozhodla primářka v Thomayerově nemocnici, že Ivetu převezou na psychiatrii do Bohnic, učinila tak bez mého souhlasu a proti vůli Ivetky. Ta se jim musela při převozu dost bránit, protože měla na sobě následně jizvy. Ty jsem nafotil, na snímcích po operaci v Krči je patrné, že je ještě nemá," vzpomíná Rychtář na incident a vypráví, jak se mu podařilo snímky, které dodnes nikdo neviděl, nafotit.

Vdovec je dodnes přesvědčen, že podlitiny vznikly, když Iveta soupeřila s osazenstvem sanitky, která ji na neutěšené oddělení do Bohnic převážela.

"Nesmělo se tam fotit, tak jsme to udělali s Ivetou narychlo a použili zubní pastu a časopis jako měřítko, aby bylo vidět, jak jsou jizvy velké. Jenže oni tam měli kamery a viděli to a upozornili mě na to, že jsem tam fotil naposledy."

Rychtář je prý dnes rád, že fotografie z pavilonu 27 bohnické léčebny pořídil. V Bohnicích určitě rádi nejsou, stejně jako musejí být "nadšení" v Thomayerově nemocnici.

Vdovci můžeme vytýkat leccos a o jeho pohnutkách spekulovat, ale jedno je jisté - jeho aktivita může přispět k odpovědi na otázku, zda je v Krči vše v pořádku. Náš server dlouhodobě upozorňuje na to, že není, a potvrzují to i reakce našich čtenářů, ze kterých připravujeme zajímavý materiál.

Máte zkušenosti s péčí v Krči? Věříte Rychtářovi, že Ivetě způsobili podlitiny právě její zaměstnanci? Léčili jste se v Bohnicích, tam, co Iveta? Napište nám na redakce@extra.cz, zaručujeme vám ochranu zdroje a naprostou anonymitu, budete-li o to stát.

Související články

Další články