Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

RYCHLE A ZBĚSILE 6, poslední s živým Paulem Walkerem: 10 věcí, které jste asi nevěděli

Zdroj: csfd
+ Dalších 20 fotografií
Zajímavosti
Rychle a zběsile 6 je posledním dílem, ve kterém si zahrál zesnulý Paul Walker (†40). Vryl se do srdcí fanoušků jakožto největší hrdina tuningových vozů. Je to velmi smutný příběh, nicméně my vám teď připomeneme, čeho byl vlastně součástí. Fenomén Rychle a zběsile 6 a 10 zajímavostí, které jste možná nevěděli!

10 – Překvapení u startu

Kdo že to vlastně je ta dívka, která startuje noční závod v Londýně? Ano, ten závod mezi Dominicem Torettem, kterého ztvárnil Vin Diesel (51), a Letty, již hrála Michelle Rodriguez (40). No nebyl to nikdo jiný než krásná a talentovaná zpěvačka Rita Ora (28).

9 – „Podvodné závody“

Úvodní závody se natáčely v severozápadní části ostrova Tenerife nazývané Teno. Ve filmu se zdá, že auta jedou ohromnou rychlostí, ačkoli ve skutečnosti je tato cesta úzká a nedá se po ní jezdit rychleji než 40–50 km/h. A vozovka je taky ve špatném stavu. Některé tunely ve směru cesty nejsou zpevněné a ani osvětlené. Vjezd do nich je označený značkou „na vlastní nebezpečí“.

8 – Tenerife

Při natáčení na Tenerife bylo využito přibližně 150 aut a 4 tanků. Také s komparzisty se nešetřilo, těch bylo podle odhadů 400. Filmaři měli na ostrově během natáčení k dispozici úplně novou dálnici.

7 – Znovuzrození podruhé

Postava Michelle Rodriguez byla ve filmu zabita a následně znovu oživena. Jedná se tak již o druhou filmovou sérii, kde byla postava herečky znovu oživena. Poprvé tomu tak bylo ve snímku Resident Evil. Spekuluje se o tom, že by její postava mohla znovu ožít i v pokračování úspěšného hitu Avatar.

6 – Natáčení

První den natáčení započal 30. července a poslední byl 17. prosince 2012. Herci museli objet Londýn, Los Angeles, Glasgow, již zmíněné Tenerife, ale také Rusko nebo i Hongkong.

5 – Kdo původně měl hrát největšího záporáka?

Kolem května roku 2012 se médii prohnala informace o tom, kdo by si měl zahrát hlavní zápornou postavu. Jednalo se o barbadoskou zpěvačku Rihannu (31). Nakonec ale kvůli pracovnímu vytížení byla nahrazena.

4 – Poprvé v Evropě

Rychle a zběsile 6 je prvním dílem série, jež se odehrává i v Evropě.

3 – Tučná odměna

Během prvního víkendu, kdy byl snímek vypuštěn na filmová plátna, vydělalo Rychle a zběsile 697 milionů amerických dolarů ( v přepočtu 2 231 000 000 Kč). Do té doby to byl nejúspěšnější start série.

2 – I my tam máme své zastoupení!

Ve filmu při scéně na mostě se mezi všemi druhy aut mihne i policejní vůz značky Škoda Fabia Combi.

1 – Premiéra

Celosvětová premiéra filmu Rychle a zběsile 6 proběhla v Londýně 7. května roku 2013.

Související články

Další články