Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Rybaření v MasterChef 2020: Pavlíny tým vyhrál, při vyřazování budou na balkoně

Rybaření v MasterChef 2020: Pavlíny tým vyhrál, při vyřazování budou na balkoně
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další 4 fotografie
Masterchef
Ve čtvrtečním dílu MasterChef 2020 se objevila venkovní výzva. Soutěžící byli rozděleni do tří skupin, červeným velela Pavlína, zeleným Jitka a Omar modrému týmu. Komunikace mezi každou pěticí bylo občas složité a sem tam se schylovalo k hádce. Vyřazování se sice nekoná, ale o to zajímavější to bude v dalším dílu.

Na začátku museli kapitáni týmů vybrat dva členy, kteří budou lovit kapry. Radek Kašpárek si za hlavu červeného týmu vybral diváky neoblíbenou Pavlínu. Jan Punčochář chtěl za vedoucí zeleného týmu Jitku. A Přemek Forejt si vybral Omara do čela modrých. Na konci výzvy se mohlo na jídlo těšit třicet strávníků.

Chytání kaprů

Pavlína s křikem fandila a snažila se motivovat své lidi, ačkoliv někteří ze soutěžících si mysleli, že křičela až příliš. Vašek z modrého týmu se stihl během chytání sám zamotat do sítě a Romanovi se zlomil podběrák, takže o zábavu bylo jistě postaráno. První úkol vyhrál tým modrých, červený tým je hned následoval.

Kuchání a porcování

Druhé kolo bylo kapra dobře vykostit, vykuchat a zbavit jej šupin. Omar prořízl jednomu z kaprů žluč, což bylo velmi špatně. Pavlína předala své velení na chvíli Pepovi, kterého měla v týmu. Punčochářovi to vysvětlila tak, že Pepa moc dobře ví, co dělá, ale u zpracovávání kapra málem omdlela. Omarův modrý tým sice první kolo vyhrál, ale druhé kolo se vůbec nepovedlo.

Tři jídla za dvě hodiny

Do dvou hodin musel každý tým uvařit kapří polévku, kapří hranolky a filet z kapra s bramborovým salátem. Kapitán každého týmu musel vylézt sám na pojízdnou spižírnu. Podle Punčocháře Pavlína taktizovala tím, že vzala hromadu surovin, takže toho na ostatní moc nezbylo. Hlava červených měla v týmu dědka Zdeňka, takže polévka se dělala podle receptu jeho maminky.

Přemek se ke konci přidal k modrému týmu a začal velet on. Šel od jednoho k druhému, protože je tlačil čas, všechny zaúkoloval a tím procesy vaření a smažení urychlil. Červený tým se málem mezi sebou pohádal, ale vše se nakonec uklidnilo.

Vítězové a poražení

Nejlepší výkon podle učitelů a studentů rybářské školy ve Vodňanech podal červený tým v čele s Pavlínou. V pětici tak byla společně s Dědkem, Ivkou, Chili a Pepou. Nejhůře si vedli zelení, které vedla Jitka. Všichni kromě červeného týmu budou v příštím dílu soutěžit o postup do dalšího kola.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy