Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Ryba smrdí od hlavy: Fanoušci pukají vzteky kvůli nástupu Pavla Vrby do Sparty

Zdroj:
FOTBAL
Ve fotbalové Spartě došlo k výrazným změnám. Trenér Václav Kotal končí a nahrazuje ho známý Pavel Vrba. Bývalý kouč národního týmu a osminásobný vítěz ankety Trenér roku má pověst muže, který vybudoval slávu Viktorie Plzeň. Reakce fotbalových fanoušků na sociálních sítích jsou však rozporuplné.

„Přistoupili jsme k důležitému strategickému rozhodnutí. Jsme přesvědčení, že jsme z pohledu budoucího sportovního vývoje klubu udělali správný krok. Na spolupráci s trenérem Vrbou se těšíme a věříme, že bude velmi úspěšná,“ okomentoval příchod nového kouče generální ředitel AC Sparta Praha František Čupr. Nový trenér Pavel Vrba je rád, že ho Sparta oslovila. "Je to klub s nejvyššími ambicemi. Věřím, že tyto ambice, o kterých jsme se s vedením klubu bavili, naplníme. A budeme spokojení my všichni: tým, vedení i fanoušci," říká s nadějí.

Výměna trenérů způsobila poprask na sociálních sítích. Pod příspěvkem, který na svých facebookových stránkách zveřejnila AC Sparta Praha, se vyrojila zajímavá diskuze. Někteří Vrbův příchod kvitují, jiní zoufají.

Část komentujících je k příchodu nového trenéra skeptická. "No, tak to je buď poslední hřebíček do rakve, nebo geniální tah. Velice se obávám, že reálnější je první možnost, leč doufám v druhou možnost. Jen čas ukáže, jestli na konci sezóny budou hledat nového trenéra," konstatuje jeden z fanoušků. "No, jsem zvědavý, co z tohodle bude... Každopádně vítej na Spartě a hodně štěstí," píše další.

Jsou ale i fotbaloví nadšenci, kteří mají jasný názor a v nového trenéra oblíbeného klubu věří. "Pan Vrba je určitě výborný trenér a jen málokomu se v ČR podařilo dosáhnout toho, co dokázal s Plzní. Věřím, že přinese klid do kabiny a stabilní výkony. Vítejte, trenére," těší se jeden z debatujících a další dodává: "Konečně bude Sparta něco hrát, když má pořádnýho trenéra."

Pod příspěvkem se našla ale i řada těch, co nového kouče rovnou odsuzují. "Jsem kovaný Sparťan a je mi z toho smutno, že jde k nám člověk, který nás nejednou jako klub ponižoval," popisuje své zklamání jeden z příznivců Sparty a jiný zase tvrdí, že trenér nevydrží ani tři čtvrtě roku. "Sám řekl, že jeden tým v lize neustále točí trenéry a výsledky nikde. Ryba smrdí od hlavy."

Související články

Další články