Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Ryan Gosling je ošklivý, dáme mu hlavní roli! 11 zajímavostí o filmu Zápisník jedné lásky

Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
zajímavosti
Je tomu už 14 let, co začal film Zápisník jedné lásky dojímat diváky v kinosálech. I po takové době se tento snímek řadí mezi nejromantičtější filmy všech dob. Romantický příběh chudého Noaha a společensky vysoce postavené dívky Allie vyhrál nejednu cenu. Věděli jste ale, že hlavní ženské role se měla původně ujmout herečka, která už není mezi živými? A že pár kusů nábytku na scéně vytvořil sám protagonista Noaha, Ryan Gosling?

Romantický snímek si získal své fanoušky velmi rychle. Podle Teen Choice Awards se dokonce jedná o nejlepší film vhodný na rande. Zápisník jedné lásky probouzí příjemné pocity nejen v divácích, ale i v samotných protagonistech. Ryan Gosling a Rachel McAdams spolu díky natáčení navázali skoro stejně tak vášnivý vztah jako jejich postavy.

Ryan Gosling byl do hlavní role obsazen především proto, že režisér chtěl, aby Noaha hrál někdo, kdo není příliš atraktivní.

Rachel McAdams absolvovala kurzy etiky a baletu, aby co nejvíce zapadla do role ženy z vyšší třídy.

Protagonisté hlavních hrdinů žili dva měsíce před natáčením v Jižní Karolíně. To jim pomohlo nastudovat jižanský přízvuk a proniknout do místní atmosféry.

Ryan Gosling a Rachel McAdams se po natáčení snímku dali dohromady. Žili spolu několik let, vztah ale museli ukončit, protože kvůli kariéře neměli jeden na druhého čas.

Snímek zaujal i Bollywood a dočkal se indického remaku s názvem U Me Aur Hum.

O roli Allie se pokoušela i nyní už zesnulá herečka Brittany Murphy a popová princezna Britney Spears.

Ryan Gosling v rámci přípravy na roli Noaha denně pádloval po řece Ashley a ve volném čase vyráběl nábytek. Pár kousků se objevilo i ve filmu, například kuchyňský stůl.

Původně měl snímek režírovat Steven Spielberg, do hlavní role chtěl obsadit "Toma Cruise"https://w­ww.extra.cz/te­ma/tom-cruise. Režie se nakonec kvůli jiným pracovním povinnostem vzdal.

James Garner, představitel starého Noaha, má hnědé oči. Modrooký Gosling tedy musel nosit hnědé kontaktní čočky.

Ačkoliv po natáčení utvořili pár, na začátku filmování si protagonisté hlavních rolí vůbec nesedli. Gosling se dokonce snažil, aby roli Allie přeobsadili.

Zápisník jedné lásky byl natočen podle stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse.

Že jste ještě neviděli film, který vyhrál cenu za nejlepší filmový polibek? Dnes máte šanci snímek zhlédnout ve 20:00 na kanálu Nova Cinema.

Související články

Další články