Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Růžičkovou přemisťovali hasiči! Co jste nevěděli o Slunce, seno, erotika

+ Dalších 6 fotografií
Zajímavosti
Nejlepší česká trilogie a její třetí díl Slunce, seno, erotika aneb Zajímavosti o komedii, které jste rozhodně nevěděli.

Že je snímek z dílny Zdeňka Trošky (65), jistě všichni víme, ale to, že si představitelka Kelišky Marie Švecová (†82) s sebou na natáčení do Itálie vezla zásoby jídla na celý týden, to už ví málokdo. Vezla si řízky, vejce natvrdo, takovou tu českou klasiku, aby nepošla hlady. Keliščina nechuť k místnímu jídlu byla skutečná a nic nehrála. Marie nesnášela mořské plody, místní jídlo ochutnala jen jednou. Byla z toho natolik v šoku, že po příchodu na hotel se pozvracela a utekla pryč z pokoje. Zmateně pobíhala po ulicích a nazpět ji přivezla policie.

Při natáčení scény, kdy jede Kelišová na kole s farářem Otíkem, kterého hrál Luděk Kopřiva (†80), vůbec na kolech neseděli oni dva. Vystřídali je náhradníci. Kelišku zastoupil devatenáctiletý fotbalista a Otíka vystřídal řidič ze štábu. Mezi další zajímavosti z filmu můžeme zařadit fakt, že se záběry z italské chovné stanice ve skutečnosti točily úplně někde jinde, konkrétně v bývalém komplexu školy v přírodě ve Volyni.

Slunce, seno, erotika se stal roku 1991 druhým nejnavštěvovanějším a třetím nejziskovějším filmem. V kinech navštívilo snímek 968 992 diváků a vydělal 13 454 634 Kč. Troška slavil velký úspěch.

Helena Růžičková (†67) byla pořádný kus ženy, o tom žádná. Nicméně při natáčení scény, kdy se Škopková nacházela na půdě, tak byl velký problém ji tam dostat. Museli přijít na pomoc hasiči, kteří ji tam vyzvedli a zachránili celou krizovou situaci.

Poslední zajímavost jistě zklame spousty fanoušků a nadšenců výjimečné trilogie. Režisér Zdeněk Troška napsal scénář čtvrtého dílu, který měl nést název Slunce, seno, ufoni. Bohužel se natáčení nezrealizovalo, protože většina protagonistů z filmu zemřela. Což je ohromná škoda! Kdo by nechtěl vidět čtvrtý díl?

Mohlo by vás zajímat

Další články