Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Růžičková? Sprostá jak dlaždič, říká slavný producent a přiznal vztah s dcerou Františka Janečka

Pavel Pásek: Vztah s dcerou Františka Janečka a slova o Růžičkové
Zdroj: Se souhlasem ČT a Pavla Páska
+ Dalších 15 fotografií
NAROZENINY

Pavel Pásek (55) je sice jméno, které ne úplně každý zná, ale ve filmové branži takových lidí bude určitě menšina. Jako filmový (a hudební) producent má za sebou deset celovečerních filmů, divácký úspěch i „prestižní“ ceny. Byl nejbližším parťákem Jiřího Pomeje (†54), kterému na sklonku života například zajistil, aby odcházel v důstojných podmínkách. Je také exmanažerem Ivety Bartošové (†48). A miluje Alici Janečkovou (36), dceru hudebního bosse Františka Janečka (77). „Jsme spolu tři roky. Je to fakt skvělý a harmonický vztah,“ řekl eXtra.cz.

Pavel Pásek a Alice Janečková: Konec nevěr

„S Alicí je nám spolu moc fajn. Známe se dlouho, dokonce jsme spolupracovali na tour Michala Davida a dalších projektech, jiskra mezi námi holt přeskočila až před pár roky. Ale zato pořádná. Člověk si na tu pravou zkrátka musí počkat. Někdy i celý život. Až se mi kamarádi dnes smějou, že mi koupí bačkory,“ dušuje se producent Pavel Pásek.

Ten stojí za úspěšnými komediálními filmy jako pět Kameňáků, Sněženky a machři po 25 letech, Všechno nebo nic, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Štěstí je krásná věc a Zbožňovaný. A také za seriálem Kameňák, v němž dostal na společné pódium se svým „pojízdným bordelem“, jak své skupině Walda Gang říká, i božského Karla Gotta.

„Když se u Anděla Páně 2 kasali návštěvností, tak jsem s necelým milionem diváků u filmu Všechno nebo nic ani nedutal, protože jak víme, úspěch se neodpouští,“ usmívá se pod vousy producent.

Mimochodem: Pavel Pásek nikdy žádné uznání od odborné poroty nezískal – až na jedno speciální. „Byli jsme jako jediní držitelé všech 3 Plyšových lvů. Poslední se rušil, ale my ho přesto získali kontumačně,“ říká s neskrývanou hrdostí. Absolutním arbitrem pravdy je pro něj divák a ne kritika.

Jiří Pomeje: Hlavně že netrpěl, vzpomíná přítel

Do života Pavla Páska neodmyslitelně patřil herecký bouřlivák Jiří Pomeje (†54). Byli přátelé na život a na smrt, takže je symbolicky rozdělil až odchod umělce.

„Dali jsme se dohromady u filmu Z pekla štěstí, pak jsem nastoupil jako partner do Kameňáků a už jsme spolu tu káru táhli dál. Pomík byl kámoš, který mi zkrátka neskutečně chybí. Neumíte si představit jak. Věděl jsem, že umře, doktoři nás na to připravovali, že není žádná naděje na vyléčení, ale ve skutečnosti vás na to nepřipraví nikdy nic. Myslím na něj pořád. Aspoň, že na konci netrpěl,“ vzpomíná.

Jirka byl naprostý šílenec, nenormální hovado, ale uměl být neskutečně fajn. A byl chodící studnice geniálních i úplně pošahaných nápadů. A jinak to mezi námi byla kolikrát Itálie se žárlivými scénami, stejně jako v manželství. Když někoho máte rádi, tak se i perete,“ vzpomíná s láskou na kamaráda, který odešel před třemi lety.

O posledním kontaktu s ním hovořil již dřív. Naposledy jsem s ním mluvil 48 hodin před jeho odchodem. Zdá se mi to jako dlouhá doba, řešili jsme věci jako normální chlápci, kteří se u toho smějou a těší se, až se zase uvidí, Poslední měsíc se jeho mentální stav neskutečně zlepšoval. Říkal, že se cítí dobře, že se duševně pročistil, že mu chutná čistá voda, že se rád kouká ven na stromy. Byl v pohodě," sdělil Blesku před třemi lety Pásek.

Není divu, že když se stal Jiří manželem zpěvačky Ivety Bartošové (†48), Pásek se jí na rok ujal jako manažer. „Iveta Bartošová měla své, ale vzpomínám na ni moc rád. Skončili jsme spolu, když mi ukázala papír s žádostí o rozvod, ale rozešli jsme se přátelsky. Práce s ní byla neuvěřitelná životní zkušenost, byla fantazie ji poznat,“ myslí si.

Pojízdný hampejz Walda Gang

Pavel Pásek je ale také, jak jsme již psali, šéfem rockové party Walda Gang. „Před lety jsme začínali jen tak kvůli chuti blbnout, zahrát si a najít důvod, proč se nalejt jako zvířata. Ale brzy se ukázalo, že lidem taková divočina, jakou jsme předváděli my, chyběla. Byl o nás až neuvěřitelný zájem. Celé se to zprofesionalizovalo a dodnes jsme i díky různým festivalům zpívali dohromady už před miliony lidí. Bolehlavy máme ale pravidelně, to se musí.

Jsme taková divná banda exotů, co něco skřehotá, pojízdný bordel, hampejz na kolečkách a lidi strašně baví, jakou z toho děláme show. Jen nám všem chybí Šafrda (zpěvák Vladimír Šafránek, který zemřel před 4 lety ve věku 46 let – pozn. red.). Byl jedním z mých nejbližších. Kromě Pomíka to byla i matka představená z Kameňáku Václav Glazar (†65), ten už to má chudák taky za sebou,“ smutní Pásek.

Helena Růžičková: Samá sprosťárna

Na závěr si ale neodpustil na veselou notu. To když jsme ho prosili, aby vytáhl z rukávu veselou historku z natáčení Kameňáků.

Herečka Helena Růžičková byla v době natáčení druhého Kameňáku už nemocná, ale úplně mě odbourala. Měl jsem o ní nějaké mínění, jenže se ukázalo, že to byl nesmysl. Byl to živel. Úžasná, milá, vtipná ženská, v podstatě génius, a k tomu sprostá jako dlaždič. Klela tak, že jsem se i já, zvyklý na debaty naší party hospodských primitivů, sám červenal. Všem nám tam věštila a samozřejmě se pak ukázalo, že se ve všem trefila. Premiéry se bohužel nedožila, ale díky Heleně byla dvojka nejnavštěvovanějším Kameňákem v kině. Diváky prostě přitahuje smrt,“ doplnil pro eXtra.cz závěrem Pavel Pásek.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy