Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Růžička a Král: Obětní beránci v boji o moc, ne děti? Podivná parta, která kalí vodu, má v pondělí hodně podezřelé rande v parlamentu!

Růžička a Král: Obětní beránci v boji o moc, ne děti? Podivná parta, která kalí vodu, má v pondělí hodně podezřelé rande v parlamentu!
Zdroj: oficiální zdroj / profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Na pozadí kauzy "korupčního" chování bývalého kouče reprezentace Vladimíra Růžičky se odehrávají podivné šachy, které připomínají snahu odstavit svazového předsedu Krále a následně v pondělí zabodovat v parlamentu v rámci podivného semináře "Současné problémy mládežnického hokeje v ČR". Podivného už tím, kdo jej pořádá a rozšiřuje tak mozaiku podivných postav, které se v kauze vyskytují.

Na včerejší svazové tiskové konferenci, kterou přenášela živě Česká televize, neodstoupil svazový předseda Tomáš Král, což je podle jedné z teorií spiknutí o účelové snaze ovládnout svaz a toků v mládežnickém hokeji první překážka v zatím možná dlouhodobě řízené akci, jejíž stopy a smysl ve zdiskreditování Růžičky a vedení ČSLH se dají vysledovat v pondělním parlamentním dostaveníčku šedých eminencí, které chtějí diskutovat o problematice odstupného a mládežnickém hokeji vůbec.

Problémem je, že za celou zdánlivě bohulibou záležitostí stojí několik velmi konfliktních postav, které jsou navíc neuvěřitelnou náhodou spojeny jak geograficky, tak zájmově.

Seminář pořádá poslankyně Úsvitu za Moravskoslezský kraj Olga Havlová, která vypadá jako vše, jen ne jako někdo, kdo má reálný zájem o hokej. Na její skutečné domnělé pohnutky a zejména podivnost celé věci jako první reagoval reprezentační trenér "dvacítek" Miroslav Přerost, který jí zaslal natolik "vulgární" odpověď na pozvánku, že o tom napsala slzavý traktát do svého blogu na iDnes s tím, že byla poslána "do prdele".

"Jste neznalec a zmanipulovaná tragédie...," píše poslankyni Přerost v psaní, které doporučujeme každému, co se o problematiku zajímá.

A kým že má být paní poslankyně manipulována a kdo že může stát v pozadí snahy zdiskreditovat prostřednictvím kauzy vedení hokejového svazu?

Seminář spolupořádají dvě kontroverzní eminence zákulisí na Vysočině soustředěného mládežnického hokeje, donedávna funkcionáři mládeže Dukly Jihlava Tomáš Kotrba a Petr Buzek To přijde věci znalým jako čirý výsměch.

"Už ta dvě jména jsou jasným signálem, že ten seminář je účelový a neseriózní," říká v otevřeném dopise, adresovaném včera na všechny strany, bývalý elitní hokejista a jihlavský jednatel Bedřich Ščerban, který nemůže uvěřit, že "nositelé způsobů, trendů a myšlenek výchovy a ochrany dětí v mládežnickém hokeji mají být právě tihle dva".

Kotrba s Buzkem jsou namočeni v kauze tzv. prezidentského poháru, který dvojice loni spolupořádala na jihlavském stadionu a který skončil málem občanskou válkou v klubu poté, co se ukázalo, že turnaj byl velmi prapodivně vyúčtován a děly se na něm věci, které nemají s mládežnickým hokejem a jeho čistotou co do činění. Účty plné alkoholu, start hráčů načerno, podivné číslo konta pro zaslání startovného a především snaha pořádat turnaj pravidelně na míru konkrétnímu ročníku vedly nakonec k distancování se klubu od akce a následnému vyloučení obou výtečníků a hrstky rodičů kolem dvojice z mládežnického hokeje v Dukle Jihlava.

Oba samozřejmě tvrdí, že jsou nepohodlnými kritiky poměrů v klubu a pokud nekují pikle, tak pomocí právníků Kotrby usměrňují lokální kritiky

Jihlava, která si velmi zakládá na své koncepci přístupu k mládeži a transparentním financování, řešila v té době ještě další ostudu, kdy měl Kotrba během mezinárodní akce Power Skating přesvědčovat přítomného odborníka a kouče několika pozdějších hvězd NHL Aarona Konecsniho o rozháraných poměrech v Jihlavě a své trenérské koncepci, kterou uplatňuje při trénování svého syna. Za chování Kotrby se nakonec Ščerban musel Konecsnimu omluvit a svérázného šíbra písemně žádat o nechození na stadion Jihlavy jako takový.

Oba výtečníci kolem sebe soustřeďují další nepřátele "výchovného" a současného svazového vedení v rámci spolku Sport Region Vysočina, ve kterém aktivně funguje i bývalý hokejový reprezentant Buzek, který se proslavil v Jindřichově Hradci tím, že s předsedou nově vzniklého klubu Střelci Petrem Šachlem prostě z místního Vajgaru odvedli třicet čtyři mladých hokejistů, kteří tím pádem nemohou hrát, a prostřednictvím nového klubu a výše uvedeného sdružení pořádá nátlakové akce za účasti dětí, ostatně podívejte se na zajímavou reportáž České televize. Z přečtení rovněž stojí

argumentace samotného Kotrby

Hokejový svaz v čele s Králem tzv. výchovné brání. Má za to, že v případě uvolnění přestupů dětí by se spustila přestupová anarchie, která by v konečném důsledku hokeji ublížila. A mohlo by to vést k tomu, že majitelé klubů do mládeže přestanou investovat. Uvolnění přestupů by prý mělo také přímý dopad na rodiče, kteří by údajně platili několikanásobně víc na členských příspěvcích. Ty už se teď pohybují v řádech stovek a někde i tisíců měsíčně.

Že je celá akce komplotem bývalých neúspěšných hráčů a dnes trenérů, kterým se v Jihlavě, Jindřichově Hradci, Pelhřimově atd. (jen situace v Hradci má za následek legitimní dluh za přestup třiceti čtyř dětí ve výši cca dva miliony korun) nechce platit za přestupy, si myslí i zdroj mimořádně blízký vedení svazu, který s ohledem na jeho bezpečí nemůžeme uvést, ale redakce jeho jméno zná. Ten upozorňuje na možné napojení celé skupiny na zajímavou "kliku".

"Jakýsi František Hanus, člověk známý ze svého působení u Českých drah, pořadatel prezidentského poháru, s údajným napojením na Šloufa a přes něj na Hrad (Kotrba je, to je ale náhodička, neúspěšným kandidátem do krajského zastupitelstva za SPOZ), obcházel před několika měsíci známé v hokejovém prostředí s tím, že hledá finanční krytí pro mediální akce zaměřené na útok proti ČSLH. Poslal jsem ho do pr*ele, neboť vím, že je napojen na revoltující kluby proti ČSLH - Sport Region Vysočina. Ty nazývají přestupní tabulky obchodem s dětmi, obchodem s bílým masem atd., jsou napojeny na poslankyni Olgu Havlovou, která jim organizuje na míru seminář, který zřejmě vymysleli v Jihlavě, kde mají všichni vazby," říká zdroj s tím, že je řada lidí stejně jako Ščerban a Král přesvědčena o tom, že se někdo snaží využít aktuální aféry reprezentačního kouče Růžičky k vytvoření tlaku na odstoupení Krále, přenesení problému na celostátní úroveň a pod pláštíkem ochrany dětí realizovat plán na vlastní obohacení se a posílení vlivu.

Celá truchlohra má další zajímavé konotace. Zneužita totiž může být k vyšším cílům i celá skupina okolo jihlavských rebelů, neboť pozadí a zejména některé cílené manipulace médií i jednotlivých postav aféry budí dojem velmi dobře organizované akce, na jejímž začátku bylo možná vykonstruované obvinění bývalého reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky z braní úplatků v hokejové Slavii, byť je tento skoro nejbohatším analfabetem v zemi a o jeho vině existují oprávněné pochybnosti, a na jejímž konci může být doslova v rukavičkách a za pomoci zneužité poslankyně realizované převzetí moci nejen nad mládežnickým hokejem v ČR.

Tolik diskutovaný systém placení mezi rodiči nepopulárního "výchovného" má přitom podporu od českého olympijského hnutí a unie sportovců, ve středu v oficiálním prohlášení podpořil takto nastavené parametry coby rozumné vypořádávání se Český olympijský výbor jménem Jiřího Kejvala a Česká unie sportu (Miroslav Jansta).

"Přestupní řády přímo souvisí s podfinancováním mládežnického sportu a objemem jeho podpory z veřejných rozpočtů v České republice, která patří v evropském srovnání k nejnižším," píše se doslova v prohlášení olympijského výboru, které hovoří jasně: "...tabulkové odstupné v žádném případě není zdrojem zisku, jak řada naštvaných rodičů, kteří peníze klubům za své děti vypláceli, naopak tvrdí."

"Pro oddíly, tělovýchovné jednoty a kluby není výchovné zdrojem výdělku, nýbrž náhradou části nákladů, které na výchovu mladého sportovce z různých zdrojů zajistily, a současně vyjádřením solidarity mezi profesionálním, výkonnostním a amatérským sportem," zní pak ve společném prohlášení.

Zdá se, že v pondělí bude v parlamentu veselo. Pokud v následujících dnech celý nátlak povede k odstoupení zatím velmi rozumně argumentujícího Krále, bude možná veselo i jinde a v peněženkách hokejových rodičů to i přes současné proklamace spiklenců zřejmě nebude.

Přečtěte si o našich zjištěních okolo odchodu Růžičky ze Slavie, kterou pravděpodobně neokradl a ta se dnes z jasně se nabízejících důvodů od kauzy distancuje.

Kdo jsou Palaščák a Ptáčník, dva rodiče, kteří ženou celou kauzu, ve skutečnosti a jakou mají minulost? Kdo a proč mlčí o Růžičkově nevině? Co se ve skutečnosti děje na pozadí uměle vytvořené kauzy Růžička? Sledujte eXtra.cz

Máte ke kauze poznatky či svědectví? Pište na redakce@extra.cz nebo přímo autorovi článku na pavel@extra.cz. Za anonymitu ručíme.

Co je to tabulkové odstupné

Tabulkové odstupné je hodnota hráče, na kterou má původní klub nárok, když se hráč rozhodne odejít jinam. A to dokonce i v takových případech, kdy hráče s oddílem nedrží žádná smlouva.

Tyto tabulky se vztahují na dospělé i děti, a to nejen v hokeji.

Například v nejvyšší soutěži - extralize - se ale hodnota každého takového hráče pohybuje kolem milionu korun i výš, cena dítěte je pak přestupním řádem ČSLH v hokeji stanovena v rozmezí od 10 do 300 tisíc korun v závislosti na věku dítěte. Tyto peníze za kluby často vyplácejí rodiče malých hokejistů.

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy