Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Růžena (16) si odskočila do křoví a „vypadlo“ z ní dítě do kbelíku: Poté šla zase v klidu spát!

Jak se tohle mohlo stát?
Další případ mrtvého novorozeněte otřásl Slovenskem. Šestnáctiletá Růžena z romské osady si měla v noci odskočit do křoví na záchod, kde z ní údajně dítě vypadlo do kbelíku, a poté se zase v klidu vrátila do svého domu spát. Když se po několika hodinách k porodu přiznala a dítě donesla, bylo již mrtvé. Celý případ řeší policie.

Teprve šestnáctiletá dívka Růžena z romské osady z obce Mirkovce u Prešova údajně porodila dítě, aniž by o tom věděla. Podle TV Markíza byla teprve v sedmém měsíci těhotenství, chodila na pravidelné prohlídky, vše probíhalo v pořádku a na dítě se těšila.

V noci si odskočila k nedalekému keříku vykonat potřebu a tam z ní mělo pravděpodobně dítě „vypadnout“ do kbelíku. Jenomže dívka se poté jakoby nic vrátila zpět do domu a zase usnula. Prý absolutně netušila, že rodí, a neměla také žádné bolesti, které by naznačovaly porod.

K porodu se přiznala až několik hodin poté, kdy donesla mrtvé tělíčko svého dítěte. Momentálně celý případ prošetřuje policie a mrtvé tělíčko novorozeněte bylo předáno k pitvě. Není totiž jasné, zda dítě po porodu žilo, nebo bylo již mrtvé.

Bohužel tyto smutné příběhy novorozených dětí nejsou v romské osadě na Slovensku nijak ojedinělé.

Mohlo by vás zajímat

Další články