Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Růža jednou nohou v kriminále: Dvojnásobná zpronevěra a hrozí mu 5 let v base!

Růža možná půjde brzy za katr.
Zdroj: Profimedia
A je to černé na bílém. Vladimír Růžička půjde za dvojnásobnou zpronevěru k soudu. Hrozí mu až pětileté vězení!

Není kroku zpět, z tohohle už se Vláďa jen tak nevyhrabe. Obžaloba na něj už je totiž dokončená a půjde se před soud. Dvojnásobná zpronevěra může skončit až pětiletým vězením. Přijatých půl milionu od podnikatele Miroslava Palaščáka, které Růžička nezaznamenal do účetnictví, mu tak může zničit celý život.

Nejprve šlo o podezření z úplatkářství, kdy Růžička měl brát finanční částky od rodičů dětí, kteří je chtěli vidět v dresu Slavie. Posléze ale případ došel až do fáze zpronevěry. Právě Palačšák byl jedním z rodičů. Bývalý reprezentační kouč uvedl, že ho chtěl vydírat, protože údajně jeho synovi zničil kariéru. I na tohle téma se vypracovalo trestní oznámení, ale to policie odložila.

Růžičkovi začalo nejvíce téct do bot, když se začali přihlašovat další a další rodiče, od kterých si bral peníze. Podle něj ale mělo jít o „výchovné“, které požadují mužstva při přestupech hráčů. Růža kvůli svým problémům skončil u české reprezentace, kterou nyní vede Vůjtek.

Aktuálně je trenérem Chomutova, se kterým má smlouvu na 10 let. Trestní oznámení na Vladimíra Růžička podal Jiří Jehlička, který je šéfem serveru Protikorupcni­linka.cz.

Související články

Další články