Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Růst mezd se zastavil: Někde se však budou navyšovat

Růst mezd se zastavil: Někde se však budou navyšovat
Zdroj: Albert
Peníze
Pravidelné zvyšování mezd tlačených přehřátou ekonomikou je pryč. Situace se změnila a rostoucí nezaměstnanost dává zaměstnavatelům prostor k vlastnímu rozhodování, zda navýší mzdy. Ne všichni si to vzhledem k dopadům koronaviru mohou dovolit. Jako jedna z mála oznámila záměr nadále investovat do mezd společnost Albert. Provozovatel více než tří stovek obchodů po celém Česku zvýší mzdy pokladních a dalších zaměstnanců na prodejnách od 1. ledna v průměru o 6 %.

„Na maloobchod dopadla krize tvrdě z hlediska nasazení a bezprecedentního vypětí pokladních a dalších lidí v první linii. Razantně rostou náklady na úklidové a dezinfekční služby i na ochranné pomůcky. Zákazníci ale do prodejen s důvěrou chodí a nakupují, a my jim to vracíme dobrým servisem a zásobenými prodejnami. To se nám podařilo i v těžké době na jaře. S novým rokem opět navýšíme mzdy a ještě letos vyplatíme mimořádné odměny,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace společnosti Albert Česká republika.

Albert navyšuje mzdy

Od 1. ledna 2021 vzrostou platy tisícům provozních zaměstnanců obchodů Albert. V průměru půjde o šestiprocentní nárůst, přičemž každý má garantované navýšení o tři procenta. Obchodník jim bude také v posledním čtvrtletí tohoto roku již podruhé vyplácet mimořádnou odměnu jako poděkování za práci ve ztížených podmínkách.

Férový přístup

„Jsem velmi ráda, že při kolektivním vyjednávání došlo ke shodě a zaměstnanci budou za svou náročnou práci odměněni. Albert je jedna z mála společností, která i v této velmi složité době přistupuje k zaměstnancům férově. Navýšení minimálně o 3 % zabrání propadu reálné mzdy, a to je pro odbory v této době velmi podstatné. Ke shodě s vedením společnosti došlo i v oblasti čtvrtletního bonusu. Pro zaměstnance bude tento bonus zpříjemněním předvánočního období,“ říká Renáta Burianová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy