Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Rusové zkoušeli novou raketu: Dva lidé zemřeli a do města unikla radioaktivita

test rakety
Ruský test rakety bohužel skončil smrtí dvou lidí a dalších šest utrpělo zranění při výbuchu reaktivního raketového motoru v testovacím areálu. O situaci informovalo ruské ministerstvo obrany. Podle ruského listu Vedomosti vybuchl při testování motor rakety a do města unikla radioaktivita.

Podle zatím nepotvrzených informací ruských médií se tragédie stala u obce Něnoksa nedaleko přístavu Severodvinsku. „Na polygonu ministerstva obrany v Archangelské oblasti při zkouškách reaktivního motoru na kapalné palivo došlo k výbuchu a požáru zařízení,“ zní armádní vyjádření podle agentury TASS.

„Na místě jsou zranění a zasahuje tam rychlá záchranná služba,“ řekl guvernér Archangelského regionu, Igor Orlov. Ruské ministerstvo obrany nejdříve vypustilo informaci, že do vzduchu neunikly žádné škodlivé látky, ale starostka Severodvinska je jiného názoru.

Podle ní se ve dvousettisícovém městě po výbuchu na chvíli zvýšila radioaktivita. Místní úřady ale zakázaly plavbu v přilehlé části Bílého moře a snaží se uklidnit vystrašené lidi. „Nezaznamenali jsme ani zvýšení nárůst telefonátů na záchrannou službu,“ snaží se úřady zklidnit situaci.

Mohlo by vás zajímat

Další články