Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Rusové zkoušeli novou raketu: Dva lidé zemřeli a do města unikla radioaktivita

Rusové zkoušeli novou raketu: Dva lidé zemřeli a do města unikla radioaktivita
Zdroj: Profimedia.cz
test rakety
Ruský test rakety bohužel skončil smrtí dvou lidí a dalších šest utrpělo zranění při výbuchu reaktivního raketového motoru v testovacím areálu. O situaci informovalo ruské ministerstvo obrany. Podle ruského listu Vedomosti vybuchl při testování motor rakety a do města unikla radioaktivita.

Podle zatím nepotvrzených informací ruských médií se tragédie stala u obce Něnoksa nedaleko přístavu Severodvinsku. „Na polygonu ministerstva obrany v Archangelské oblasti při zkouškách reaktivního motoru na kapalné palivo došlo k výbuchu a požáru zařízení,“ zní armádní vyjádření podle agentury TASS.

„Na místě jsou zranění a zasahuje tam rychlá záchranná služba,“ řekl guvernér Archangelského regionu, Igor Orlov. Ruské ministerstvo obrany nejdříve vypustilo informaci, že do vzduchu neunikly žádné škodlivé látky, ale starostka Severodvinska je jiného názoru.

Podle ní se ve dvousettisícovém městě po výbuchu na chvíli zvýšila radioaktivita. Místní úřady ale zakázaly plavbu v přilehlé části Bílého moře a snaží se uklidnit vystrašené lidi. „Nezaznamenali jsme ani zvýšení nárůst telefonátů na záchrannou službu,“ snaží se úřady zklidnit situaci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy