Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Rusové si mohou připsat bod: Olympijský oheň je tak velký, že je vidět i z vesmíru!

V Soči prý plane největší i nejhlasitější olympijský oheň
v historii her.
Zdroj: profimedia.cz

Olympijský oheň planoucí nad stadionem Fish v Soči je tak velký, že je vidět i z vesmíru. Důkazem budiž snímek, který před několika dny pořídili astronauti z Mezinárodní kosmické stanice.

Podle reportéra NBC Briana Williamse se jedná o největší i nejhlasitější oheň v historii olympijských her. „Zní to spíš, jako když startuje raketa Sojuz,“ konstatoval.

Organizátoři olympiády v Soči, kteří momentálně přemýšlejí, jak zaplnit poloprázdné stadiony, tak mohou být alespoň na něco hrdí.

Připomeňme, že první zimní hry v Rusku jsou považovány za pravděpodobně nejdražší sportovní akci všech dob – Putin na ně sice původně slíbil 6 miliard USD, jenže celkové náklady se nakonec vyšplhaly na téměř 52 miliard USD.

Navzdory tomu jsou Rusové pod palbou kritiky kvůli nepřipravenosti infrastruktury v místě konání. Na sociálních sítích se stala populární například historka o dvou amerických novinářích, kteří si stěžovali na to, že v hotelu neteče voda. Odpovědné osoby je „uklidnily“ informací, že do Soči bylo expedováno 1500 nových vysavačů…

Související články

Další články