Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ruský šílenec vykrádal hroby: Těla mrtvých holčiček mumifikoval a oblékal jako panenky

Ruský šílenec vykrádal hroby: Těla mrtvých holčiček mumifikoval a oblékal jako panenky
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
hyena
Anatolij Moskvin (54) lidem ve svém okolí nebyl dlouho nikterak podezřelý. Ba naopak si mysleli, že jako historik a lingvista vede spořádaný život. V roce 2011 se ale ukázalo, že má odpornou zálibu. Policie v jeho bytě našla 29 těl mrtvých dívek a žen, které zemřely ve věku od 3 do 25 let. Zesnulé holčičky pak převlékal za panenky, mumifikoval je a některým z nich dokonce do hrudi zašil hrací zařízení, aby zpívaly či mluvily. Pozůstalí po něm chtěli alespoň omluvu, to ale nyní tvrdě odmítl a jeho odůvodnění je stejně šílené jako jeho činy.

Ruský vykradač hrobů Anatolij Moskvin se v roce 2011 stal známým po celém světě. Poté, co policie u něj doma nalezla 29 mrtvých těl, byl někdejší historik zatčen a putoval za mříže. Následně mu byla diagnostikována paranoidní schizofrenie a byl mu nařízen pobyt na psychiatrii.

Těla, která byla u Anatolije nalezena, patřila dívkám a ženám ve věku od 3 do 25 let a byla ukradena přímo z jejich hrobů. Těla holčiček pak Moskvin mumifikoval a na některá nanášel líčidla a oblékal je jako panenky. Aby měl pocit, že jsou jako živé, některým nainstaloval do hrudníku hrací zařízení.

V bytě žil Moskvin společně se svými rodiči, ti ale dodnes tvrdí, že o jeho aktivitách a panenkách z lidských těl neměli ani ponětí. Podezření prý nepojali ani ve chvíli, kde se na zdech ložnice jejich syna začala objevovat data. Šlo o narozeniny dívek, jejichž těla exhumoval.

Snaha o propuštění

Anatolij se nyní snaží o propuštění z psychiatrické léčebny, aby mohl žít se svou matkou a novou přítelkyní, do které se měl zamilovat skrz milostné dopisy. Proto mu byla znovu poskytnuta možnost omluvit se pozůstalým, jimž z hrobů ukradl zesnulé blízké.

Šílený Rus se omluvit nikdy nehodlá. „Ty holky jsou prostě jen holky. Žádní rodiče pro mě neexistují, neznám je,“ řekl Moskvin. „Oni navíc své dcery pohřbili, tím na ně ztratili práva a nároky,“ dodal s tím, že omluvu z jeho úst rodiny ukradených mrtvých neuslyší.

Lékařská komise doporučila Moskvina propustit s tím, že je vyléčený. Soud ale propuštění zamítl a pobyt v psychiatrické léčebně mu prodloužil o dalších 6 měsíců.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy