Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Ruský miliardář má dobré srdce: Zachraňuje toulavé psy ze Soči, už jich má nový domov více než sto

Oleg Děripaska se v roce 2008 umístil na devátém místě v žebříčku
nejbohatších lidí světa podle magazínu Forbes.
Zdroj: Archiv

Velký milovník psů a jeden z nejbohatších Rusů Oleg Děripaska nechal v kopcích nad olympijskou vesnicí vybudovat improvizovaný útulek pro toulavé psy ze Soči, kteří měli být v zájmu větší bezpečnosti návštěvníků her utraceni.

„Svého prvního psa jsem našel na ulici ve vesnici, kde jsem vyrůstal. A téměř pět let byl mým velmi blízkým přítelem,“ komentoval své rozhodnutí Děripaska.

Připomeňme, že vedení města Soči si na likvidaci psů najalo specializovanou firmu, jejíž generální ředitel Alexej Sorokin se o ubohých zvířatech vyjádřil jako o „biologickém odpadu“. Majitel inkriminované společnosti navíc údajně přiznal, že její zaměstnanci při plnění tohoto úkolu používají nejen pasti, ale i jed.

To znovu rozhněvalo bojovníky za práva zvířat, kteří se domnívali, že po loňských rozsáhlých protestech radnice od svých plánů na vyhlazení toulavých psů definitivně upustila.

Podle dostupných informací se Děripaskovi zatím podařilo zachránit přibližně 140 čtyřnohých chlupáčů, z nichž mnozí už našli nový domov. Řada jiných však takové štěstí neměla…

Související články

Další články