Opravdu, teď si vážně neděláme legraci. Vojenské programy snažící se využít delfíny jako útočné jednotky existují a oficiálně jsou zatím pouze ve dvou zemích. Jeden takový mají Spojené státy americké v San Diegu, druhý měla Ukrajina v Sevastopoli. Ale jelikož je Sevastopol u Krymu a Rusové si tohle území jaksi uzmuli, spolu s tím získali i tento podivný projekt.

Delfíni jsou trénováni, aby útočili na nepřátelské potápěče, případně byli schopní připevnit miny na nepřátelská zařízení – například na ponorky. Jak jistě víte, delfíni jsou velmi inteligentní a vytrénovat je k podobné činnosti není zase tak složité.

Na Ukrajině měli svůj program navíc ještě pokročilejší v tom, že inženýři na vojenské základně byli schopní na monitorech číst, co delfíni „říkají“. Měli speciální technologii schopnou pomocí podvodního sonaru konvertovat operátorům u monitoru vizuální vjemy. Tento projekt sice nebyl dokončen kvůli nedostatku financí, ale jelikož se ho nyní zmocnilo Rusko a to prodává hodně plynu, nějaká ta kačka se nejspíš najde. Podle zpravodajského portálu RIA Novosti mají navíc delfíni velmi zastaralé vybavení. S tím si ale ruské peníze zajisté také poradí.

Podle zdroje zpravodajského portálu se na základně trénovali také tuleni. Ano, zabijáčtí tuleni používaní pro vojenské účely jsou skutečností. A teď je má Rusko.