Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Rusko má vakcínu proti koronaviru: Zkoušela ji samotná Putinova dcera

Rusko má vakcínu proti koronaviru: Zkoušela ji samotná Putinova dcera
Zdroj: Profimedia
Vakcína proti koronaviru
Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že jeho země vyvinula vakcínu proti koronaviru. Očkování by mohlo začít už v srpnu. Prezident se nechal slyšet, že vakcínu dokonce zkoušela jedna z jeho dcer.

Prezident Vladimir Putin v úterý oznámil, že Rusko má vakcínu proti novému typu koronaviru. Informaci přinesla agentura TASS. "Dnes ráno, poprvé na světě, byla zaregistrována vakcína proti nákaze novým typem koronaviru. Vím, že látka funguje efektivně. Vytváří stabilní imunitu a opakuji, vakcína prošla všemi nezbytnými kontrolami," uvedl Putin. Navíc ujišťoval, že očkovací látka je bezpečná, jelikož si ji nechala aplikovat jedna z jeho dcer.

Vakcína proti koronaviru

Očkovací látku vyvinul Ústav epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji. Hromadná výroba vakcíny má začít v nejbližší době. Jak uvedl prezident, očkování bude dobrovolné. "Doufám, že se nám v blízké budoucnosti podaří zahájit hromadnou výrobu, to je nejdůležitější," doplnil ruský prezident.

Mezi prvními, kteří podstoupí očkování, by měli být učitelé a zdravotnický personál, informoval ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško.

S očkováním by se mělo začít už v srpnu nebo září. Rusko také počítá s tím, že látku bude vyvážet do zahraničí.

Od počátku epidemie se v Rusku novým typem koronaviru nakazilo 897 599 lidí. Nemoci podlehlo 15 100 pacientů. Z covidu-19 se pak vyléčilo 703 tisíc nakažených.

Související články

Další články