Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Ruská Máša není česká Dáša: Vyzáblá dvojčata (14) poslali doktoři na smrt!

+ Dalších 8 fotografií
Smutný příběh
Čtrnáctiletým dvojčatům Dáše a Máše hrozí bolestivá smrt. Tolik toužily stát se modelkami, až dobrovolně vyhladověly na kost. Jedna váží 36 kilo, druhá 40 a obě čísla se pohybují po kritické hranici. Za zubožený stav holčiček mohou lékaři, kteří je před několika měsíci poslali domů s tím, že se nebudou zabývat "žijícími mrtvolami".

Dáša a Máša (14) jsou dívenky z ruské Moskvy, které odmalička chtěly být modelkami. Když před dvěma lety rozjely slibnou kariéru, v agentuře jim řekli, že jsou moc tlusté. Už tehdy přitom měly postavičky, o kterých se většině puberťaček může jenom zdát.

Maminka dvojčat si všimla, že se s jejími holčičkami něco děje. Nebezpečné hubnutí svých dcer chtěla řešit a vzala je ke specialistům přes anorexii. „Spojila se s Nutričním institutem v Moskvě, tam jí ale odpálkovali. Řekli, že se žijícími mrtvolami zabývat nebudou,“ řekla Maria Kochnovová, která se snaží šířit osvětu o poruchách příjmu potravy, serveru DailyMail.co.uk.

Právě Kochnovová stojí za medializací smutného případu. To, že sprostý nezájem doktorů dožene dvě malé dívky na pokraj smrti, je nevídané dokonce i v Rusku.

Dáša s Mášou nakonec skončily v péči lékařů, jinak by do několika hodin zemřely. „Máša, která váží 40 kilo, se teď může aspoň postavit, ale 36kilová Dáša jenom leží a nezvedne ani hlavu,“ řekla Kochnovová.

Hubenější z dvojčat na tři dny upadla do kómatu. Po probuzení si obě dcery maminka odvezla domů, je ale jisté, že bez pečlivého dohledu doktorů se už neobejdou. V opačném případě by skutečně došlo k nejhoršímu.

Mohlo by vás zajímat

Další články