Ruská jmenovkyně princezny Diany, krásná Diana Lebeděvová (†19) byla vnučkou jednoho z nejvlivnějších nepřátel Vladimira Putina (64) Platona Lebeděva (59). V autě seděla se synem ázerbájdžánského podnikatele Azerem Jagubovem (†23). Oba cestovali po Švýcarsku, kde studovali. Jenže muž nezvládl svůj vůz BMW X6, prorazil bezpečnostní bariéru a auto sjelo do jezera Lugano poblíž vesnice Castagnola. Neměli šanci přežít. Na nehodu upozornil portál Daily Mail a deník Mirror.

Policie celou autonehodu vyšetřuje. Pár zřejmě s autem s někým závodil, tato informace se ale zatím nepotvrdila. Auto s bezvládnými těly našli záchranáři na dně jezera.

Ruská Lady Di tak zemřela stejně tragickou smrtí jako její jmenovkyně princezna Diana. Ta zahynula v roce 1997 v Paříži poté, co se jejich auto snažilo ujet před paparazzi a narazilo do sloupu.

Ostatky obou mladých lidí budou převezeny do Ruska, aby je mohli pohřbít a rodina a přátelé se s nimi mohli naposledy rozloučit. Všichni jsou ze smrti dvou mladých lidí zdrceni a vzpomínají na ně na sociálních sítích.

„Odpočívej v pokoji, naše holčičko,“ vzkazuje jeden z kamarádů na sociální síti. „Byla to moje spolužačka, nemůžu tomu uvěřit,“ píše další. Mladá žena byla známá především díky svému aktivnímu společenskému životu a módním vkusem. Její dědeček Platon Lebeděv je velmi bohatý muž. Dokonce si odseděl 11 let za podvody, zpronevěry a daňové úniky. Je největším nepřítelem ruského prezidenta Vladimira Putina.