Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Ruská carevna proti ukrajinské bohyni války: Na Miss Universe se utkají dívky ze zemí úhlavních nepřátel

Ukrajina se na Miss Universe utká s Ruskou misskou.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Kostýmy na Miss

Bude to napínavý souboj. Na světové soutěži krásy Miss Universe se mezi soutěžícími představí ukrajinská vítězka Viktoria Apanasenko (28), ale také ruská vítězka Anna Linnikova (22). Zatímco ukrajinský kostým, který sklidil na sociálních sítích obrovskou pochvalu, symbolizuje ruskou válečnici bojující proti temnotě, ten ruský představuje carskou korunu.

Na Ukrajině po celý rok 2022, kdy v zemi zuří krvavá válka, neprobíhala žádná soutěž krásy. Půvabná blondýnka Viktoria Apanasenko byla vybrána, protože v roce 2021 skončila druhá. V lednu tak bude Viktoria reprezentovat svou zemi na 71. ročníku světové soutěže krásy a pro tuto příležitost byl zhotoven kostým, který symbolizuje boj proti temnotě.

Kostým ‚Bojovnice světla‘ symbolizuje boj našeho národa s temnotou a odkazuje na archanděla Michaela, který brání Ukrajinu mečem. Viktoria má v rukou zbraň, její tělo je pokryto brněním a zároveň nese světlo skrze temnotu, která přišla s agresorem do naší mírumilovné země,“ stojí u fotografie bohatě zdobeného a propracovaného kostýmu na Instagramu.

Tradiční barvy i klásky

Křídla u kostýmu jsou v barvě modré a zlaté, tedy v oficiálních barvách Ukrajiny. Samotný oblek byl zhotoven během čtyř měsíců, a to v extrémních podmínkách - při svíčkách, bez elektřiny a za zvuků sirén, jak informoval NY Post. Pokrývku hlavy, která odkazuje na archanděla Michaela, zdobí klásky, které jsou pro Ukrajinu tradiční.

„Bylo pro nás důležité vytvořit image dívky, která je nejen krásná, ale také rázná a zosobňuje celou Ukrajinu - je nezdolná, statečná a svobodná. Přes všechna úskalí a výzvy se nám podařilo kostým vytvořit včas, protože každý z nás je bojovníkem ve svém vlastním podnikání,“ vysvětlila návrhářka Lesja Patoka v příspěvku na Instagramu.

Ohromující kostým předvede Viktoria 14. ledna v New Orleans na 71. ročníku Miss Universe.

Ukrajina proti Rusku

Na Miss Universe bude soutěžit také ruská vítězka Anna Linnikova (22), jejíž kostým symbolizuje carskou korunu. Krátké šaty poseté diamanty a perlami jsou zahalené do rudého sametového pláště.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy