Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Rumunský prezident Klaus Iohannis předběhl Zemana: Na návštěvu k Trumpovi jede jako první z regionu!

Kdy se dočká Zeman?
Rumunský prezident Klaus Iohannis předběhl Poláky a dokonce i nás. Stane se totiž prvním prezidentem ze střední a východní Evropy, který se setká s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Na Miloše Zemana přijde řada pravděpodobně nejdříve v září. USA mají totiž s Rumunskem přes dvacet let mimořádně dobré vztahy, zejména co se týče bezpečnostní oblasti.

Rumunský prezident Klaus Iohannis se stane prvním prezidentem ze střední a východní Evropy, který se již 9. června setká v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Takže pokud si brousil prsty na americkou hlavu státu český nebo polský prezident, tak mají smůlu.

Návštěva Miloše Zemana v Bílém domě se uskuteční nejdříve v září. Dá se říct, že Zemana předběhl i polský prezident. Ten si totiž alespoň na chvíli potřásl rukou s Trumpem na nedávném summitu NATO v Bruselu.

Poté se trochu chvástal tím, že mohl s Trumpem prohodit pár slov. Miloš Zeman (72) bohužel to štěstí neměl. „Pan prezident Trump musí nejprve vyřešit globální i domácí priority,“ komentoval celou situaci kolem Zemanovy návštěvy USA Jiří Ovčáček pro ihned.cz.

Související články

Další články