Případ rumburského anděla smrti, zdravotní sestry, která zřejmě dlouhodobě pomáhala pacientům na věčnost, nabírá na obrátkách.

Zatímco obviněná Věra M. (50) poputuje po dnešních výsleších rovnou do vazby, nečekaně promluvil její nadřízený, lékař Petr Vondráček (53), který důrazně popřel spekulace o tom, že měl s údajnou vražedkyní poměr či se na věci dokonce podílel.

„Absolutně jsem jí důvěřoval a ne, nespal jsem s ní,“ prohlásil viditelně otřesený externista špitálu, který dále novinářům opakovaně zdůrazňoval, že odmítá nařčení managementu nemocnice, podle kterého se měl na činnosti ženy podílet některý z lékařů či že ze strany dozorujících lékařů JIP došlo k zásadním pochybením. Byl to prý naopak on, kdo měl dotyčnou odhalit po červnovém úmrtí jedenasedmdesá­tileté pacientky, které se mu nezdálo a po mimořádném testu nabyl jistoty, že nebožce někdo podal draslík přímo do krevního oběhu, namísto infuze, což způsobilo okamžitou zástavu srdce.

Podle Vondráčka vyjde při vyšetřování najevo, že odhalit činnost obviněné bylo mimořádně obtížné s ohledem na fakt, že určit zpětně přesné dávkování draslíku je prakticky nemožné.

Pokud se obvinění prokáží, hrozí samozvané smrtce až 18 let či výjimečný trest.