Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Komunista Ondráček opisoval, teď se mlátička brání

Proti Ondráčkovi je v Praze svolaná obří demonstrace.
Zdroj: Profimedia.cz
OSTUDA
Poslanec za komunisty Zdeněk Ondráček ve své dizertační práci opisoval z prací jiných studentů. MF DNES, která na plagiátorství upozornila, našla v Ondráčkově práci opsané celé pasáže. Díky této dizertační práci získal poslanec v roce 2011 doktorát na Univerzitě Palackého.

V práci s názvem Násilí jako sociálně patologický jev v rodině Ondráček řadu odstavců opsal z jiných studentských prací, aniž by je citoval či uváděl zdroj. V opsaných pasážích jenom prohazuje slova nebo mění slovosled.

V jeho dizertační práci je celkem osm shodných pasáží. Některé mají jen jeden odstavec, jiné jsou na celou stranu. „Rodina určuje sociální statut dítěte, je rozhodující, pokud jde o jeho sociální prestiž a sociální sebeuvědomění. Prostřednictvím rodiny si také dítě uvědomuje své místo a svou roli ve společnosti. Rodina, sociální vztahy v ní a způsob výchovy budou pro dítě zázemím, ze kterého bude vycházet, až si založí svou vlastní rodinu,“ uvádí Michaela Žerovnická ve své diplomové práci Dítě v neúplné rodině, kterou obhájila na pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci. A to šest let před Ondráčkem. Stejné věty má v dizertační práci i Ondráček.

V reakci Ondráček prohlásil, že zůstává v klidu a řeší další právní kroky na svou obranu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy