Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Komunista Ondráček opisoval, teď se mlátička brání

OSTUDA
Poslanec za komunisty Zdeněk Ondráček ve své dizertační práci opisoval z prací jiných studentů. MF DNES, která na plagiátorství upozornila, našla v Ondráčkově práci opsané celé pasáže. Díky této dizertační práci získal poslanec v roce 2011 doktorát na Univerzitě Palackého.

V práci s názvem Násilí jako sociálně patologický jev v rodině Ondráček řadu odstavců opsal z jiných studentských prací, aniž by je citoval či uváděl zdroj. V opsaných pasážích jenom prohazuje slova nebo mění slovosled.

V jeho dizertační práci je celkem osm shodných pasáží. Některé mají jen jeden odstavec, jiné jsou na celou stranu. „Rodina určuje sociální statut dítěte, je rozhodující, pokud jde o jeho sociální prestiž a sociální sebeuvědomění. Prostřednictvím rodiny si také dítě uvědomuje své místo a svou roli ve společnosti. Rodina, sociální vztahy v ní a způsob výchovy budou pro dítě zázemím, ze kterého bude vycházet, až si založí svou vlastní rodinu,“ uvádí Michaela Žerovnická ve své diplomové práci Dítě v neúplné rodině, kterou obhájila na pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci. A to šest let před Ondráčkem. Stejné věty má v dizertační práci i Ondráček.

V reakci Ondráček prohlásil, že zůstává v klidu a řeší další právní kroky na svou obranu.

Mohlo by vás zajímat

Další články