Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Rozzuření Češi v Praze obrazem: Chceme srovnat toho spratka Babiše, vysvětlují

Demonstranti si nedali říct, dělobuchy i křik, policie se je snažila rozehnat.
Zdroj: foto M. Procházka / koláž eXtra.cz
+ Dalších 14 fotografií
zásah
Demonstrace proti vládním epidemiologickým opatřením dnes rozpoutala po Praze rozruch. Účastníci demonstrace se nejdříve sešli na Staroměstském a Václavském náměstí, kde zasáhla policie, lidé se poté vydali přes Karlův most na Petřín, kde na ně ale taktéž čekali policisté. Demonstranti směr cesty opět změnili a přes Národní třídu se vydali zpět na Staroměstské náměstí. Velký nepokoj vyvolalo i zadržení Lubomíra Volného, jenž si odmítl nasadit roušku.

Policie uzavřela pražské Staroměstské i Václavské náměstí, kam byla na neděli svolaná demonstrace proti vládním epidemiologickým opatřením Policie na demonstraci vpustila pouze sto účastníků, jak vládní nařízení dovoluje.

Demonstranti se bouřili, a někteří si přinesli i dělobuchy, které také využili. Zpočátku to vypadalo, že demonstrace skončí předčasně, policie vytvořila zátaras a demonstranti se rozhodli vydat přes Karlův most směrem na Petřín

S přesunutím účastníků demonstrace policie počítala, proto nasadila i několik jednotek kolem oblasti Petřína. Tam změnili protestující opět směr, a vydali se přes Národní třídu zpět na Staroměstské náměstí, kde vyvolali opět rozruch. Někteří ze zúčastněných začali strkat i do strážníků, kteří byli nuceni zakročit a násilníky zatkli.

Jeden cíl: Srovnat toho spratka Babiše ve vládě

"Všichni máme jeden cíl, srovnat toho spratka Babiše ve vládě. U nás vládne jeden zákon, a tím je ústava. Tu neporušujeme my, ale už několik týdnů policie pod vedením Hamáčka a Babiše. Svobodu si musíme vybojovat, to, že jsme tady, je jedna z věcí, co proti tomu můžeme dělat a budeme v tom pokračovat," vyzývá k demisi Jakub Olbert, majitel restaurace Šeberák.

"Přišel jsem proto, že nám Hamáček s Babišem (66) berou právo na život. Zatímco si papaláši chodí na fotbal, my ho nemůžeme hrát. Děti nemůžou do škol, teď už ani nemůžeme vyjet na výlet. Co je to za nesmysl, že nemůžeme do přírody. Je to jen buzerace, teď nám berou i právo demonstrovat. Ostatní země to tak nemají, vláda nás jen vykořisťuje, zatímco si plní kapsy," svěřil se pro redakci eXtra účastník demonstrace Pavel Vaněk (44).

"Jsem tu kvůli tomu, že nás utlačujou kvůli covidu, kterej je stejně nebezpečnej, jako chřipka. Měl jsem ho a za pár dní jsem byl zdravej jako rybička. Nechápu, proč bych kvůli tomu měl být rok zavřenej doma. Jenom nás strašej, protože jim to hraje do karet, nikdo teď nevidí na jejich čachry. Ty čísla jsou zkreslený, neznám nikoho, kdo by s tím byl v nemocnici, je to blbost," sdělil nám Karel.

Zadržení Lubomíra Volného

Policie uvedla, že za porušení vládních nařízení zadržela několik osob, a to včetně poslance a spoluorganizátora demonstrace Lubomíra Volného, který si odmítal nasadit roušku.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy