Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Rozzářená Monika Absolonová: Zpěvačka prozradila, co ji vedlo ke změně vizáže

Monika Absolonová promluvila o soukromí i práci.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
rozhovor

Zpěvačka a herečka Monika Absolonová (45) prošla letos radikálními změnami, a to nejen těmi životními, ale také po stránce vzhledu. Změnila účes, zhubla nějaké to kilo a změny jí skutečně prospěly, což se také projevuje na jejím rozzářeném obličeji. V rozhovoru pro eXtra.cz promluvila o soukromí, ale také práci. Jak zvládá skloubit rodičovství s kariérou? Proč nechce, aby šli synové Tadeáš a Matouš v jejích šlépějích? Co ji vedlo k viditelným změnám vizáže, ale také prozradila, zda by ještě zvažovala adpoci dítěte. 

Potkali jsme se na křtu knihy Patrika Hartla. Co vás s Patrikem pojí?

Patrik Hartl mě na křest knihy - 15 roků lásky - pozval, já si jen přeorganizovala čas a pozvání jsem velmi ráda přijala. Mimo to, že pracuje v divadle Studio Dva, ve kterém taktéž účinkuji, tak nás spojuje i to, že zbožňuji a obdivuji jeho práci. Také jsem měla tu čest zahrát si malou roli v jeho filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Jste jednou z nejobsazovanějších hereček a zpěvaček, jak zvládáte skloubit práci s rodičovstvím? Jste workoholička?

Nejsem vyloženě workoholička, spíš mám hodně energie, kterou po mně zdědili i moji dva synové. Jsou to zlatíčka, ale někdy se v nich probudí čert zrovna v hodinu, kdy by měli už spát. V tomhle je to občas náročnější, to skloubení výchovy s prací, aby klukům nic nechybělo, byli zajištění, ale také jsem já stíhala dělat to, co mám ráda a co mě živí.

Myslíte si, že půjdou kluci ve vašich šlépějích? Případně se vydají cestou táty, který se věnoval profesionálně sportu?

Kluci jsou ještě malincí, ale abych řekla pravdu, tak bych z toho nebyla příliš nadšená. Člověk chce pro své děti vždy to nejlepší, jejich tatínek je bývalý sportovec, já hraju, zpívám, občas moderuji a musím říct, že je to krásné povolání, když se vám daří, ale dost špatné, když se vám nedaří, a kluky bych tomu nechtěla vystavovat. Byla bych ráda, kdyby si jednou vybrali nějaké stabilní povolání, ve kterém bude vše fungovat. Ale pochopitelně, ať se v životě rozhodnou pro cokoliv, tak za nimi budu vždy stát a podpořím je.

V jednom z rozhovorů jste zmínila, že byste se nebránila adopci. Stále to platí?

Já jsem vždy toužila po rodině a jsem ráda, že se mi podařilo mít dva zdravé kluky, kteří jsou pro mě vždy prioritou. Třeba že nikdy v životě nebudu pracovat na jejich narozeniny, protože si myslím, že je důležité, abych byla s nimi. O adopci jsem mluvila v době, kdy jsme byli ještě úplná rodina, s otcem synů jsme se rozešli a adopce určitě není na pořadu dne. Ale kdo ví, kdybych mohla někomu udělat hezký život, až budou kluci větší, tak možná. Jediné, v co doufám, je, že mě nikdy neopustí ta moje energie.

V posledních měsících jste změnila střih vlasů, ale také jste zhubla. Jste takhle spokojená, nebo plánujete ještě nějaké změny?

Skutečně spokojená bych byla, kdybych stíhala cvičit a své tělo nějakým způsobem zpevňovala a držela ve formě, na to ale aktuálně nemám úplně čas. Nicméně žádnou další proměnu neplánuji. Tyhle změny vznikly tak nějak přirozeně.

Co vás vedlo ke změně účesu?

Během půl roku jsem změnila několik účesů a lidé říkali, že za tím musí být nějaká životní změna, tak to ale v té době nebylo. Byla jsem v situaci, kdy jsem kvůli koronaviru nepracovala a mohla si poprvé v životě dělat to, co jsem chtěla. Neměla jsem žádné herecké závazky a neměla v hlavě ani takový ten blok, že kdyby to dopadlo špatně, tak nemusím před lidi. (smích)

Jsem ráda, že jsem si to vyzkoušela, a jediné, co po téhle zkušenosti vím, je, že ač je moje přirozená barva tmavá, tak mi nesluší a už ji na hlavě nechci.

Na svých sociálních sítích pravidelně vysíláte kurzy vaření, které mají velký úspěch. Neplánujete třeba jednou napsat kuchařku?

Tuhle nabídku jsem už párkrát dostala. Na tvorbu kuchařky musí mít člověk trpělivost a já příliš trpělivá nejsem. Možná jedině, kdyby přišla další vlna koronaviru a já seděla doma na zadku, to bych možná po nocích psala kuchařku. (smích) Upřímně ale doufám, že nás již nezavřou, protože budu radši jezdit po koncertech a zpívat.

Kde vás mohou vaši fanoušci vidět?

Hraju v divadle Studio Dva, v komedii Duety s Filipem Blažkem, pak v muzikálu Funny girl. Mám také koncerty a různá vystoupení, například s pianistou Ondřejem Hájkem. Velmi se těším na vánoční turné, které se minulý rok muselo skrz koronavirovou pandemii zrušit. S úzkostí aktuálně sleduji koronavirovou situaci a doufám, že již nepřijdou přísné restrikce a letos koncerty vyjdou.Související články

Další články