Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Rozvodový souboj trvá: Vondráčková říká, že o peníze nejde. Proč tedy lpí na Kanadě?

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 37 fotografií
o co jde?
I když to už před pár měsíci vypadalo, že ta nejdrsnější část války Lucie Vondráčkové (39) s Tomášem Plekancem (36) je za nimi, když zpěvačka ohlásila, že peníze, které si Tomáš vydělal na ledě, už po něm nechce, podle sportovce je ve skutečnosti všechno jinak. Kdo z těch dvou má pravdu? A kdo se snaží získat veřejnost na svou stranu?

Lucie Vondráčková s manželem před lety uzavřela předmanželskou smlouvu, podle níž nemá umělkyně nárok na nic z manželova majetku.

Když se pak snažila rozvod místo v Česku uspořádat v Kanadě, hodně lidí začalo žít v přesvědčení, že to dělá kvůli jeho majetku, který se odhaduje až na 400 milionů korun. Konkrétně žádala o sedm milionů kanadských dolarů (v přepočtu 122 milionů korun) a třicet tisíc tamních dolarů měsíčně (522 tisíc Kč) jako výživné na manželku.

Pár měsíců zpátky ale Lucie Vondráčková uklidňovala svým prohlášením, které mělo naznačit, že jí nejde o peníze.

Tvrzení

„V Kanadě ji chtěla napadnout má právnička, protože dle zdejších poměrů mám nárok na půlku majetku. Poprosila jsem ji, ať to nedělá, že naprosto nemám v úmyslu brát manželovi to, co si tak tvrdě vydřel. Nestojím o to. Pracuju ráda sama a nepotřebuju, aby mě živil někdo jiný,“ uvedla Lucie Vondráčková (39) v únoru v rozhovoru pro časopis Téma.

Tomu mimochodem řekla i to, že by byl špatný nápad vracet se zpátky do Česka, že tatínek může syny létat navštěvovat, aby za pár měsíců nato, když manžel vyhrál soud o předání dětí do České republiky, tvrdila, že vlastně měla vždy v plánu se na konci školního roku vrátit

Její slova jsou v přímém rozporu s tím, co nyní tvrdí Tomáš Plekanec. Ten uvádí, že ani po soudy rozhodnutém návratu synů do Česka jeho manželka neupustila od plánu uspět se svými žádostmi o rozvod za mořem. Ten už z důvodu, že se brali v Česku, mají české občanství a žijí tu, považuje hokejista za nesmyslný.

Protimluv

„Manželka se chce dál rozvádět v Kanadě, což nechápu. Nebo možná chápu... Ale celou dobu říká, že jí na penězích nezáleží a že jí jde jen o dobro dětí. Tak nevím. Děti jsou tady, mají tu rodinu, což je pro ně v tomhle věku nejdůležitější. Jsou spokojené a ona dál bojuje o rozvod v Kanadě,“ překvapil minulý týden v Magazínu MF Dnes hokejista

Kdyby to bylo skutečně tak, jak se vyjádřil, znamenalo by to, že se v Kanadě asi skutečně bojuje o peníze. Tamní justice je k rozvádějícím se mužům přísnější a bez ohledu na předmanželské smlouvy, které také nemusí uznat, vždy žena určitou část majetku chotě získá.

Má ale Tomáš pravdu? Nebo Lucii křivdí, ta je v tom nevinně a ničeho zvláštního nepožaduje? O peníze možná fakt nejde, jen Lucie miluje Kanadu. Kdo si tedy v tomto příběhu snaží naklonit veřejnost pomocí zavádějících výroků? Do svědomí jim nevidíme.

Související články

Další články