Samotné napadení se údajně mělo odehrát na palubě rodinného soukromého letadla, kdy se do hádky Brada a Angeliny připletl jejich 15letý syn Maddox. Dle výpovědi se zastal maminky, a tak od taťky hned jednu výchovnou schytal.

Maddox má se svou adoptivní matkou vztah ze všech dětí údajně nejužší. Dle výpovědi jejich chůvy jej Angelina tak trochu rozmazluje a povoluje mu různé bizarnosti, zřejmě kvůli tomu, že je Maddoxík prvoadoptovaný a dlouhou dobu vyrůstal pouze s Angelinou.

V Americe se bití dětí bere velice vážně a každá právě taková výchovná facka je považována za týrání. Situaci asi nenapomohl ani fakt, že Brad měl v sobě pár skleniček a situace se tak celkem vyhrotila.

Některé zdroje, Angelina, tvrdí, že se Brad na syna přímo vrhl a fyzicky ho napadl. Brad fyzické násilí na dětech rapidně odmítá. Dle výpovědí rodinných přátel by se Brad na dětech týrání nikdy nedopustil, a naopak se je snažil svědomitě vychovávat, káral je pouze ústně.

Rozvod slavného páru byl prý na spadnutí a tento incident byl nejspíš posledním impulzem, který vedl k finálním krokům. Kvůli Angelininu obvinění má však Brad k dětem omezený přístup a celou situaci bude vyšetřovat FBI. Jakým způsobem se vyšetřování povede, zatím není známo.

Angie se s dětmi uchýlila do pronajatého příbytku v Malibu, kde se k nim Brad nedostane. Do budoucna hovoří však o tom, že by bylo hezké, aby spolu Brad a děti měli pozitivní vztah. Tak trochu těžko říct, co vlastně ta Angelina chce, jestli dostat svého opileckého, násilnického muže za mříže, nebo idylický happy end ve stylu hollywoodských bijáků.

Budoucnost celé této rozvodové kauzy je zatím nejistá, stejně jako fakt, jestli je vůbec Brad opileckým, násilnickým otcem od rodiny, nebo se Angie pouze snaží o výhradní péči svých dětí.