Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Rozvod zvažovala roky kvůli dcerám! Zuzana Čaputová odhalila své bolestivé soukromí

Nově zvolená prezidentka se svou starší dcerou.
Zdroj: archiv
+ Dalších 13 fotografií
nová prezidentka
Nová prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová (45) promluvila o tom, jak si uspořádala nový život. Má za sebou totiž rozvod, který pro ni nebyl vůbec jednoduchý. Už třeba kvůli svým dvěma dcerám. Promluvila o těžkém období, kdy se rozhodovala o tom, zda žít v nefunkčním manželství, nebo naopak ulevit sobě i manželovi...

Zuzana Čaputová se netají tím, že je rozvedená - s Ivanem Čaputou se rozvedli v roce 2018. Z jejich manželství vzešly dvě dcery. Jedna z nich bude mít brzy osmnáct let, druhé, kterou zajímá politika a dění ve společnosti, bude patnáct.

Období, které prožívá momentálně její rodina, nepatří k nejlehčím. Její rodina čelí různým nenávistným projevům. Za svým rozhodnutím zkusit dostat se do prezidentského křesla si však stála, i když přiznává, že když jí tento návrh dali kolegové z hnutí v únoru loňského roku, zprvu to považovala za vtip... Po vraždě novináře Jana Kuciaka, se kterým spolupracovala, se ale definitivně rozhodla vystoupit ze své komfortní zóny.

O rozvodu mluví otevřeně a je ráda, že se s exmanželem dokázali dohodnout na všem jako lidi, kteří spolu prožili krásné roky a jeden druhého si váží. "Byl to hlavně proces v úplně jiné oblasti. Měla jsem na mysli to nejtěžší rozhodování v profesionální oblasti. Zároveň musím říct, že rozvod jsme s exmanželem absolvovali velmi přátelsky a harmonicky. Jeden kamarád o nás řekl, že tak jak jsme dobře žili, tak jsme se dobře rozvedli. Máme opravdu velmi pěkný a korektní vztah, dovolím si říci, že jsme přátelé, " řekla k rozpadu manželství.

"Je nesmírně důležité a silné kvůli našim dětem, že nemusíme hrát žádné hry, když komunikujeme před nimi. Je pravdou to, co vidí - jsme si stále oporou, ale po letech zvažování, protože to nebylo rozhodnutí, které vzniklo ze dne na den, jsme se rozhodli takto naložit se svým manželstvím. Respektujeme se navzájem, pomáháme si a myslím si, že jsme stále dobrými rodiči, " dodala Zuzana Čaputová pro slovenská média.

Po rozvodu nezůstala sama, po jejím boku stojí momentálně muž, se kterým si rozumí. "Je mi velkou oporou," řekla o partnerovi Peteru Konečném, který pracuje v umělecké sféře a podle Čaputové je obdařen mimořádným talentem.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy