Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Rozvod Plekance a Vondráčkové z pohledu psychiatra: Ostrá slova o navádění dětí

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 15 fotografií
NÁZOR DOKTORA
Již pět měsíců hodně lidí žije veřejným praním špinavého prádla v případě rozvodu Tomáše Plekance (35) a Lucie Vondráčkové (38). Někdy to je až nechápavé kroucení hlavou, co jsou schopni na sebe vytáhnout. A co na dvojici říká psychiatr? Koho by za jeho chování narval do kazajky?

„Neznám skutečnou situaci mezi panem Plekancem a paní Vondráčkovou, nevím, co se mezi nimi opravdu děje. Všechno to je mediálně všelijak pokroucené. Obecně lze říci, že vždycky, ať už je rozvod klidný, nebo neklidný, to odnášejí děti. Stačí jenom to, aby se dva rozvedli a jeden z nich (většinou otec) začne doma chybět. Dítě to registruje, ptá se a žádá nějaké vysvětlení. Může to vyvolat spoustu dalších následných problémů. Je to skutečně citlivá věc. Řešit by to pak měl dětský psycholog, který bere v úvahu mentální zralost dítěte, jeho povahové nasazení. Některé děti vnímají podobné situace přecitlivěle, jiné ne,“ říká psychiatr. V této souvislosti nejde nezmínit, že Pleky tvrdí, že oba synové mají v hlavě zmatek

MUDr. Cimický se poměrně často k vypjatým rozvodům přichomýtne jako odborník na lidskou duši, takže ví, o čem mluví.

Sadistická Kanada

„Problematické konce manželství řešíme. Zabýváme se těmi z páru, kteří celou záležitost těžce nesou. Bývají případy, kdy se snažíme pomoci otcům, kterým byl znemožněn styk s dětmi nebo jsou děti proti nim očkované. Ale časté je to i u matek. Chodí ke mně jedna žena plná zoufalství. Dítě je v zahraničí, čirou náhodou také v Kanadě. Soudnictví se tam k ní chová sadisticky, takže by byla trestně stíhaná, kdyby se s dítětem chtěla setkat. Problémy jsou ale i z Norska. V takových případech bohužel jako lékaři nedokážeme změnit situaci. Řešíme symptom, takže vlastně bolest, ale ne základní nádorové onemocnění,“ vysvětluje Cimický.

Často se také v případě rozvodu Plekance a Vondráčkové (38) probírá Lucčino údajné zlatokopectví Lékař říká, že podle něj ti, kteří jím trpí, nejsou případ pro psychiatra.

„U podobné vychytralosti to funguje tak, že si dotyčný říká, že něco vydrží, ale něco za to bude chtít v rovině má dáti, dal. Souvisí to s povahovými rysy člověka. Někdo to má blokované morálním kodexy, jiný má osobnost nastavenou tak, že si s tím starosti nedělá. Bojuje jen za sebe bez ohledu na okolí,“ dodal Jan Cimický

Související články

Další články