Dům, který si postavil ve stylu feng-šuej v Sázavě naproti matky v hodnotě odhadem třináct až patnáct milionů, podíl z milionových honorářů za knihy a práva, no bude toho hodně, čeho se možná bude muset oblíbený spisovatel vzdát.

„Ano, nemůžu to vyvrátit, ale nechci o tom samozřejmě více mluvit, je to soukromá věc. Nebudu ale lhát a tvrdit, že to není pravda,“ řekl druhý nejprodávanější český spisovatel pro iDnes, když dostal přímou otázku na to, zda je pravda, že se s manželkou Veronikou, se kterou má dvě dcery, rozvádí.

Sympatickou černovlásku potkal v pražském baru Solidní nejistota na přelomu tisíciletí a konec manželství, o kterém jsme psali předevčírem, je velkým překvapením.

„Je mi ale obrovskou oporou i teď, nerozcházíme se ve zlém,“ dodal k tomu Viewegh a my mu to samozřejmě věříme a už druhý den pátráme, kdopak třetí (ano, Michale, my víme, že nikdo) za tím asi je a kdo o rozvod zažádal. To nejzajímavější ale bude stejně majetek, protože udržet dům ve svém vlastnictví bude setsakramentsky drahé, na druhou stranu, budoucí exmanželce se asi nebude chtít bydlet naproti bývalé tchyně.