Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Rozvod aristokratů: Lobkowiczům už manželství neklapalo, rozešli se ale v dobrém

Rozvod aristokratů: Lobkowiczům už manželství neklapalo, rozešli se ale v dobrém
Zdroj: Profimedia
Rozvod

Devět let stačilo. Jiří (65) a Zdenka (43) Lobkowiczové oznámili rozvod přímo z mělnického zámku. "Toto rozhodnutí nepřišlo snadno, ale věříme, že je to pro nás správná volba," uvádí rozcházející se aristokraté ve svém prohlášení. Zároveň uvádí, že mezi nimi není zlá krev a plánují své děti vychovávat společně.

Ze zámku Mělník dorazila ve čtvrtek neveselá zpráva. Jiří Lobkowicz s manželkou Zdenkou se po 9 letech manželství rozhodli pro rozvod. "Toto rozhodnutí nepřišlo snadno, ale věříme, že je to pro nás správná volba. Rozcházíme se se vzájemným obdivem a úctou jeden k druhému a přejeme si navzájem to nejlepší v životě a vážíme si času, který jsme spolu strávili," uvádí Lobkowiczové v prohlášení.

"I když už nebudeme manželský pár, jsme odhodláni udržovat naše přátelství a stále jsme sjednoceni jako milující rodiče našich dvou synů Roberta Christiana Lobkowicze (9 let) a Jacoba Alexandera Lobkowicze (7 let) a budeme je i nadále vychovávat společně," avizují rozvádějící se manželé.

Jiří se rozvádí podruhé

Pro Jiřího Lobkowicze jde už o druhý rozvod. Poprvé se oženil v roce 1988 v Morcote v kantonu Ticino se Švýcarkou Bettinou Egliovou. Vztah jim vydržel až do roku 2011, kdy se bezdětný pár rozešel.

Česko-švýcarský politik a finančník se následně zamiloval do operní pěvkyně Zdenky Belas, která je čestnou uměleckou ředitelkou Mezinárodního hudebního festivalu, pořádaného na mělnickém zámku. V roce 2011 Zdenka přivedla Jiřímu na svět syna Roberta. O rok později pár stvrdil svůj vztah u oltáře. Manželství se jim ale po devíti letech rozpadlo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy