Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Rozuzlení tragického porodu na Blanensku: Souboj mezi porodními asistentkami a záchrannou službou nebere konce!

Zdroj: profimedia.cz
Vyšetřování tragické smrti novorozence při domácím porodu na Blanensku nebere konce. Minulý čtvrtek tu matka porodila miminko, které bylo v kritickém stavu a lékařům se jej bohužel nepodařilo oživit. Matka prý domácí porod neplánovala a pouze nestihla převoz do nemocnice. Případ se nyní proměnil v boj mezi Unií porodních asistentek a Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje.

Unii porodních asistentek se nelíbí tvrzení záchranářů, že je případ výstrahou matkám, které chtějí rodit doma. Podle nich toto tvrzení porušuje pravidla informační zdrženlivosti. Navíc se do případu vložila Liga lidských práv. Její právnička Zuzana Candigliota nabízí rodině právnickou pomoc

Podle záchranné služby bylo patrné, že se jednalo o připravovaný domácí porod. To však rodina odmítá. Žena se připravovala rodit v porodnici, převoz však nestihla. Porod trval pouhých 45 minut.

Rodina zvažuje podání stížnosti na jednání policie Ta trvala na odvezení otce k výslechu, zatímco jeho žena byla převezena do nemocnice se silným krvácením. Na výslech čekal několik hodin. Jeho žena mezitím neměla tušení o stavu narozeného dítěte. Policie navíc vydala zprávu médiím dříve, než ji mohla zjistit sama žena mrtvého dítěte.

Související články

Další články