Není tomu dlouho, co se v kinech objevila nová pohádka od Zdeňka Trošky Čertoviny, kde zazářil talentovaný Dominick Benedikt, pro něhož šlo o jeho první velkou filmovou roli. Herectví Dominick propadl, už když studoval brněnskou JAMU. Divadelních zkušeností nemá málo. Dokonce hostoval v Národním divadle v Brně a v Divadle Husa na provázku.

Před necelým rokem se stal stálým členem Divadla na Vinohradech. Jeho televizní zkušenosti tak veliké nejsou. Zaznamenat jste ho mohli třeba v seriálu Vyprávěj nebo Případy 1. oddělení. Samotný Zdeněk Troška mu nedal příležitost ukázat jeho talent poprvé. Zahrál si už v jeho jiné pohádce Čertova nevěsta, kde si střihl drobnou roli.

V Čertovinách už měl prostor větší. Troškovi přinášelo jeho obsazení spoustu výhod. Dominick má totiž kudrnaté vlasy, nemusel tedy mít na roli čerta paruku. „Vlasy jsem zdědil po mamince a doufám, že mi ještě dlouho vydrží, protože se bojím plešatění. Tak si snad do té doby ještě zahraju nějaké prince a andílky,“ řekl nedávno Super.cz. Během natáčení museli mít oba hlavní protagonisté čertů Popeláka a Uheláka v rukou vějíře. Čertovské kostýmy byly totiž natolik teplé, že se herci museli o přestávkách ovívat. O Dominickovi určitě ještě uslyšíme.