Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Roztančené metro Kyjeva: Takhle si ukrajinští důchodci umí užívat života

Kyjev
Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie

Taneční sály a zábavy jsou pro ně moc drahé, protože na Ukrajině jste buď boháč, nebo recyklujete rohlíky k večeři. Tak si vynalézaví důchodci museli najít jinou cestu, jak si ještě na sklonku života užívat volného času.

Vybrali si pro to kyjevské metro - vestibuly stanice Teatralna jim slouží každou sobotu od sedmi večer k tanci, seznamování a přátelskému klábosení. Magistrát města to toleruje a dokonce veselým penzistům zajistil pochůzkářské hlídky, aby nikdo jejich zábavu nevhodně nenarušoval.

Ukrajinští důchodci patří mezi generaci, která vyrůstala ještě v Sovětském svazu a byla zvyklá na odlišné sociální i životní podmínky. Cítí se momentálně nepotřební nejen pro své okolí, ale i pro stát, proto mají tyto sobotní seance u tradiční hudby velkou podporu kyjevské veřejnosti a nikdo si nedovolí jakkoliv proti nim zasáhnout nebo je znevažovat.

Pro účastníky večerů na stanici Teatralna se jedná o jediný způsob, jak se pobavit s lidmi svého věku, a dokonce zde vznikají i nové lásky a manželství. Na rozdíl od dnešní generace, která tráví večery u Facebooku, mají tito chudí penzisté ze zruinované země nejen více radosti ze života, ale i více opravdových přátel.

Související články

Další články