Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Rozšíření parkovacích zón v Praze: Podívejte se, jaké části mohou nově zavést placené stání

Rozšíření parkovacích zón v Praze: Podívejte se, jaké části mohou nově zavést placené stání
Zdroj: unsplash
Placené stání
Rada hlavního města Prahy v úterý odsouhlasila možné rozšíření parkovacích zón, jež navrhly některé městské části. Parkovací zóny se nově mohou objevit například v Praze 5, 6, 9, 18 a 21. Krom toho je pravděpodobné, že by se parkovací zóny mohly vyznačit po celém území Prahy 10. Kde konkrétně v každé z částí k rozšíření dojde?

Dlouhodobě si na problém s parkováním na svém území stěžují obyvatelé městské části Praha 10, ale nadšení nejsou ani obyvatelé ostatních částí Prahy. Je tomu tak od doby, co se zavedlo placené stání na Praze 2 a 3. V minulém volebním období vedení městské části slíbilo, že zpracuje analýzu dopravy v klidu, která by špatnou situaci potvrdila.

Následně vedení městské části požádalo hlavní město Prahu, aby mohli zrealizovat placené stání i na jejich území. A jejich žádosti bylo vyhověno. V úterý Rada hlavního města Prahy rozhodla, že některé městské části budou moci rozšířit parkovací zóny. K zvětšení zón by mohlo dojít hned v několika městských částech.

Podle náměstka primátora hl. m. Prahy pro dopravu Adama Scheinherra mají zóny placeného stání chránit rezidenty, aby mohli parkovat v blízkosti svých domovů. "Je to vždy na rozhodnutí místní radnice, zda si o zóny zažádají," dodal Scheinherr.

Kde budou?

Městská část Praha 10 zvažuje, že zóny placeného stání zavede po celém svém území. Praha 5 by chtěla zóny mít pro oblast sídliště Podbělohorská a Cibulka. V Praze šest by to bylo na zbytek území Hanspaulky.

V Praze 9 mohou obyvatelé očekávat, že se parkovací zóny nově objeví na Střížkově, Proseku, Krocínce, ale i v Libni. Praha 18 chce parkovacími zónami ohradit centrální část sídliště Letňany. Praha 21 a Praha - Klánovice by chtěly parkovací zóny v okolí zastávky Praha - Klánovice, jež se dlouhodobě potýká s negativními dopady živelného P+R v její blízkosti.

Co si o rozšiřování parkovacích zón myslíte vy? Souhlasíte s tím?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy