Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Rozruch ve Švýcarsku! Ze základní školy učitelka vyhodila deset chlapců kvůli košilím. Muslimské šátky jsou ale v pořádku!

Tomu se říká obrácený rasismus. Muslimové a emigranti si ve Švýcarsku
mohou dovolit cokoli, místní ale ne.
Zdroj: facebook.com/Junge SVP Schweiz
Velký incident má na triku švýcarská základní škola. Místní učitelka vykázala deset chlapců jen kvůli tomu, že měli na sobě tradiční národní košile. Jejich oblečení podle učitelky pobuřovalo cizince a mělo rasistický podtext. Žáci zvolili národní košile schválně. Chtěli upozornit na to, že oni nemohou nosit oblečení, které vyjadřuje jejich kulturu, a muslimští žáci ano.

Mladíci se chtěli pouze veřejně přihlásit k vlastenectví a k tomu, že jsou hrdými Švýcary. Rasismus je podle všeho ale obrácený. Muslimští žáci svůj šátek nosit bez problému mohou a ještě se posmívají švýcarské kultuře a hudbě.

Incident se odehrál na druhém stupni základní školy v Curychu. Učitelka opravdu reagovala zbytečně přehnaně. Sám ředitel školy to potvrdil. Košile navíc nejsou zakázané. Stejně se to ale pořád děje. Není to poprvé, co se pokoušel nějaký učitel zakázat tyto tradiční košile jménem Edelweiss-Hemd. Na jaře řešili podobný problém ve švýcarském Lucernu.

Je s podivem, kam až to tentokrát zašlo. Jde totiž v podstatě o národní kroj a nezbytnou součást šatníku všech Švýcarů. Název košile Edelweiss- Hemd znamená v překladu plesnivec alpský. Třetina Švýcarů má tento kus oblečení doma v nejrůznějších barvách a vzorech.

Nakonec i sama učitelka, která hochy kvůli oděvu osočila, se později přiznala, že to bylo opravdu moc. Mezitím se tato aféra roznesla po sociálních sítích rychlostí blesku a všichni horlivě diskutují, kdo je ve skutečnosti pod útokem rasismu. Někteří mají za to, že migranti ohrožují jejich Švýcarsko a neměli by být vpuštěni do země.

Není se čemu divit. Muslimské dívky můžou bez problému nosit na švýcarských školách své šátky a Švýcaři nemohou ve vlastním státě a vlastní škole projevit náklonnost ke svému národu.

Pro nošení národních košil je mládežnická organizace, která vyzývá všechny občany Švýcarska, aby chodili do škol a do práce pouze v jejich kroji.

„Pokud to takhle bude pokračovat dál, budeme se muset vrátit ke školním uniformám,“ doplnil šéf Islámské úřední strany Švýcarska pro zpravodajský web 20minuten.

Související články

Další články