Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Rozlučte se, Yeti končí. Nové SUV Škody se bude jmenovat Karroq

Druhá generace českého SUV Škoda Yeti bude mít nový název! Bude se jmenovat Karroq po zapadlé albánské vesničce, jejíž jméno si automobilka vypůjčila. Nová generace se nám představí už v druhé půlce léta!

Zapomeňte na Yetiho! Na scénu míří Karroq! Název SUV Škoda dostalo po zapadlé albánské vesnici, která se nachází kdesi hluboko v lesích. O této vesničce se toho nedozvíme moc ani na Googlu. Jméno má ale majestátní, a tak se hodí na zbrusu novou SUV Škodu.

Škoda si zakládá na tom, aby jejich vozy typu SUV spojovala podobná jména. Po Kodiaqu, který byl pojmenován spojením aljašského ostrova a tamního medvěda, se má představit Karroq. Proč Škoda nyní vybrala jiný název, zatím není jasné. Yeti se na trhu dobře etabloval a název modelu využívala automobilka úspěšně k marketingové komunikaci značky. Všichni jsou na nový Karroq zvědaví, ale budeme si muset počkat až do druhé půlky léta.

K podobným krokům se uchylují i další automobilky. Toyota změnila svůj model Corolla na Auris. Ford například v 90. letech opustil zavedené jméno Escort a pojmenoval ho Focus. Zkušenosti se změnami má i Opel.

Související články

Další články