Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Rozlučte se s pořádným létem: Rapidně se ochladí a v červenci i srpnu bude pršet

Počasí se má zkazit.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Prozatím jsme si mohli na území České republiky užívat pořádného léta. Příjemné počasí se dostavilo už někdy v květnu a zatím se stále drží. Hodně lidí se tetelí blahem, že tak perfektní začátek prázdnin, co se týče počasí, tady už dlouho nebyl. Podle meteorologů bychom se ale neměli radovat předčasně. V příštích týdnech očekávejme rapidní pokles teplot a déšť. Červenec i srpen podle Hydrometeorologického ústavu nebude příliš vydařený.

V příštích čtyřech týdnech klesnou teploty na 23 až 25 °C. Na nějaké letní tropy bychom podle meteorologů měli rychle zapomenout. Nový týden nezačneme příliš optimisticky. Nad Českem se mají objevovat občasné přeháňky a místy i bouřky.

Ve středu by rtuť teploměru měla klesnout dokonce pod 20 °C. V pondělí bude zpočátku skoro jasno až polojasno, během dne oblačno, místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

V úterý se začne počasí dost kazit. Očekávejme většinou oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky a ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

Středa bude snad nejchladnější z celého týdne. Oblačno až zataženo, místy, postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C.

Ve čtvrtek by se ale počasí mohlo trochu umoudřit. Meteorologové předpovídají polojasno až oblačno, na severu a severovýchodě až zataženo a místy přeháňky. Jinde přeháňky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C.

Co se týče pátku a nadcházejícího týdne, mělo by být skoro jasno až polojasno, během dne až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C.

Mohlo by vás zajímat

Další články